Γ’ Εθνική: Δεύτερη φιλική νίκη της Ασπίδας επί του ΓΑΣ Κομοτηνή σε διάστημα μιας εβδομάδας

Δεύτερη φιλική νίκη σημείωσε η Ασπίδα Ξάνθης επί του ΓΑΣ Κομοτηνή, μέσα σε διάστημα ακριβώς μιας εβδομάδας.

Την περασμένη Τετάρτη ήταν στην Κομοτηνή όταν είχε διεξαχθεί φιλικό παιχνίδι μεταξύ των δυο ομάδων και είχε επικρατήσει η ομάδα της Ξάνθης.

Αυτή τη φορά οι παίκτες των Στεφανίδη και Λεμονίδη κοντραρίστηκαν στο κλειστό του Ευμοίρου, σε ένα ματς που είχε ενδιαφέρον μόνο στο πρώτο ημίχρονο (φωτο αρχειου).

Στο διάστημα αυτό ο ΓΑΣ Κομοτηνή προηγήθηκε για το μεγαλύτερο διάστημά του αλλά βρέθηκε οριακά πίσω στο σκορ στο τέλος του.

Το τρίτο δεκάλεπτο υπήρξε καθοριστικό για να πάρει διψήφια διαφορά η Ασπίδα. Ο ΓΑΣ μείωσε στο τέλος αλλά δεν πρόλαβε κάτι καλύτερο.

Έτσι κι αλλιώς όμως, η ουσία του παιχνιδιού ήταν να δοκιμάσουν σχήματα οι δύο προπονητές. Τα δεκάλεπτα: 17-23, 31-30 (ημίχρονο), 51-35, 70-66 (τελικό αποτέλεσμα).