Ο Αστέρας Καβάλας νίκησε τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης μετά από ένα δραματικό παιχνίδι που κρίθηκε στην παράταση αλλά είχε επεισοδιακή εξέλιξη στο τελευταίο του λεπτό (που θα απασχολήσει επόμενη ανάρτηση).

Ωστόσο ένα από τα highlights του αγώνα ήταν το τρίποντο του Παπαζώτου στην λήξη του πρώτου ημιχρόνου, σχεδόν από τη μια ρακέτα στην άλλη, με το οποίο ο Αστέρας προηγήθηκε με 10 πόντους (38-28) στο ημίχρονο.

Η κάμερα κατέγραψε το σπάνιο καλάθι που σημειώθηκε στο κλειστό “Μιχάλης Παρασκευόπουλος” και το ThrakiSportS εξασφάλισε το σχετικό βίντεο (θα ακολουθήσει και άλλο με όσα επεισοδιακά συνέβησαν στο τέλος του αγώνα και στην παράταση).

Για την ώρα απολαύστε το τρίποντο του Παπαζώτου, γιατί αυτές είναι οι στιγμές που μένουν στον αθλητισμό…