Super League: Προηγήθηκε και αμέσως ισοφαρίστηκε η Κ19 της Ξάνθης με τον Παναιτωλικό

Ισόπαλη με την ομάδα του Παναιτωλικού αναδείχθηκε η Κ19 της Ξάνθης στην εντός έδρας πρεμιέρα της που είχε το πρωί του Σαββάτου στο αθλητικό κέντρο των Πηγαδίων.

Οι παίκτες του Κώστα Μπεδρελή στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Νέων της Super League αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 με τους Αγρινιώτες σε ένα ματς που είχε πολλές συγκινήσεις στο τελευταίο 20λεπτο.

Από το 70′ οι Ξανθιώτες έπαιζαν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Αγγελόπουλου. Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα προηγήθηκαν με το βολέ του Φάκη στο 79ο λεπτό.

Ωστόσο ο Παναιτωλικός ισοφάρισε δυο λεπτά αργότερα, αφού με τον Καββαδία διαμόρφωσε το τελικό 1-1 στο 81ο λεπτό.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Παναγιώτης Τσοπουλίδης  με βοηθούς τους Εμπλιούκ και Κηλικιώτης της ΕΠΣ Ξάνθης.

ΑΟ ΞΑΝΘΗ (Κ. Μπερδελής): Γκάρας, Πoδάρας (41′ Γκατζόγιας), Λεωντσάκος, Τενεκές, Γιανναράκης, Γράβας (87′ Κιούπης), Κακουλίδης (64′ Τριανταφύλλου), Αγγελόπουλος, Φάκης, Τσάπαρης, Τσιλιγγίρης.