Πανελλήνιο Κολύμβησης: Άλλα δυο μετάλλια από Σοφιανίδη και Κατραντζή στην τρίτη ημέρα των αγώνων

Ακόμα δυο μετάλλια κατέκτησαν οι Νίκος Σοφιανίδης και Χρήστος Κατραντζής στην τρίτη και τελευταία ημέρα του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κολύμβησης Ανδρών – Γυναικών, που ολοκληρώθηκε με κυριαρχία για ακόμα μια φορά του Ολυμπιακού.

Σε αυτήν βοήθησε ο Ξανθιώτης πρωταθλητής Χρήστος Κατραντζής που στους τελικούς της Κυριακής κατέκτησε ένα ακόμα μετάλλιο, χάλκινου χρώματος, στα 100 μέτρα ελεύθερο.

Κολύμπησε με 50.53 και είχαν καλύτερο χρόνο μόνο ο Γκολομέεφ και ο Μελαδίνης. Από την άλλη, ο Σοφιανίδης, πρώην αθλητής του ΟΦΘΑ, κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στα 50 μέτρα ύπτιο.

Ο Νίκος Σοφιανίδης που αγωνίζεται πλέον με τα χρώματα του ΠΑΟΚ, τερμάτισε σε χρόνο 25.87. Χρόνο 25.55 έκανε ο Απόστολος Χρήστου που δεν κινδύνευσε αυτή τη φορά με άλλη μια ήττα, όπως συνέβη το Σάββατο.