Πανελλήνιο Παίδων: Ήττα από την ομάδα του Χατζηβρέττα για τον Αρίωνα Ξάνθης

Βρισκόμενος σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα πίσω στο σκορ με σταθερή διαφορά, η ομάδα του Αρίωνα Ξάνθης γνώρισε και τη δεύτερή της ήττα στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παίδων.

Συγκεκριμένα η ομάδα του Γιάννη Θέρμου δεν κατάφερε ούτε στο δεύτερο παιχνίδι της στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων που διεξάγεται αυτές τις μέρες στο Αγρίνιο, να κερδίσει την ομάδα των Χατζηβρέττα, Κυριαζή και Χρήστου.

Από την πρώτη περίοδο η ΔΕΚΑ, βρισκόταν μπροστά στο σκορ με διαφορά μεγαλύτερη των 10 πόντων, για να την αυξήσει από το ημίχρονο στους 20 (21-41) και τελικά να επικρατήσει του Αρίωνα Ξάνθης με 50-72.

Τα δεκάλεπτα: 8-19, 21-41 (ημίχρονο), 35-55, 50-72 (τελικό αποτέλεσμα)

ΑΡΙΩΝ ΞΑΝΘΗΣ (Θερμός-Παπαδόπουλος): Παύλου 3(1), Μελαδιανός 7, Αμοιράς 15(1), Μπουτζικούδης 5(1), Καλλίδης, Κοτζαμάνης 2, Χριστοφορίδης, Ευσταθιάδης 8, Ελευθεριάδης 2, Γκαγκαλίδης 3, Δεληγιάννης 3, Λαμπρόγλου 2.

ΔΕΚΑ (Χατζηβρέττας-Κυριαζής-Χρήστου):Τσιμερίκας,  Βενετίδης, Κρίτσικας 14(2), Βασιλείου 4, Παπαπασχάλης 3, Τσιροπούλης Ι. 4, Τσιροπούλης Μ., Παπασάβογλου Αν. 17(1), Θεογιάννης 15(3), Παπασάβογλου Αρ. 15(3), Νούσκαλης, Κοντέλης.