EΠΣ Έβρου: Νίκη του Άρδα στις Καστανιές επί του νεανικού Ποντιακού στο φινάλε του πρωταθλήματος

Την νίκη ώστε να κλείσει με το καλό την σεζόν πήρε ο Άρδας στις Καστανιές στην τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄Κατηγορίας επί του Ποντιακού τερματίζοντας στην 7η θέση, ενώ οι φιλοξενούμενοι στην 9η.

Οι πράσινοι του Παναγιώτη Μυλωνά σύμφωαν με το radioevros από όπου και η φωτογραφία, ηταν καλύτεροι καθ όλη την διάρκεια του αγώνα από την ομάδα του Μπαχτσεβάνογλου ο οποίος επέλεξε ένα ιδιαίτερα νεανικό σύνολο δίνοντας ευκαιρία σε πολλούς μικρούς από την ακαδημία της ομάδας με αρκετούς από αυτούς να τον δικαιώνουν για την επιλογή του!

Ο Άρδας πήρε τα ηνία νωρίς όταν προηγήθηκε με τον Τσιρούδη  στο 10′ μετά από ωραία κάθετη πάσα του Αλμπανίδη και κατάφερε με ένα ακόμα γρήγορο γκολ στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου με κεφαλιά του Νικολαϊδη στο 50′ από φαουλ του Νακου να κανει το 2-0.  Ο φορμαρισμένος Παγωνίδη μετά από ωραία ομαδική ενέργεια στο 70′  έκανε το 3-0  με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν λίγα λεπτά αργότερα με τον Αναστασιάδη (στο ντεμπούτο του με την ανδρική ομάδα) ενώ είχε χάσει νωρίτερα και κάποιες σημαντικές ευκαιρίες με τον πρώτο σκόρερ της ομάδας Καλαϊτζίδη!

ΆΡΔΑΣ ΚΑΣΤΑΝΕΩΝ (Παναγιώτης Μυλωνάς): Ντινούδης, Μπαχτσεβανίδης Γ, Καλογερόπουλος, Χαρισιάδης, Μπαχτσεβανίδης Σ., Νάκου, Αλμπανίδης, Καστρινός (54΄Τζιρατούδης), Παγωνίδης (73΄Κασπαρίδης), Τσοντζόρας (30′ Νικολαΐδης), Τσιρούδης (60΄Πετράς)

ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ (Μιχάλης Μπαχτσεβάνογλου): Χατζητζίβας, Μιχαηλίδης, Τσαπάρας, Σεϊτανίδης, Ιωσηφίδης (51΄Κατσικάς), Σαγκιρίδης, Θεοδωράκης (63΄Αναστασιάδης), Ρουσίδης, Μακρής, Καλαϊτζίδης, Σαγκιρίδης