ΕΠΣ Θράκης: Κουμπαράκης και πάλι στο ντέρμπι κορυφής! Οι ορισμοί των διαιτητών (17:00, LIVE ThrakiSportS)

Τους διαιτητες στους αγώνες της 4ης αγωνιστικής στα πλέι οφ και πλέι άουτ της Α’ Κατηγορίας, ανακοίνωσε η επιτροπή διαιτησίας της ΕΠΣ Θράκης.

Το ντερμπι της αγωνιστικής στον Ίασμο ανάμεσα στην πρωτοπόρο Ελπίδα Σαπών και τον τοπικό Μέγα Αλέξανδρο  ορίστηκε ο Στέφανος Κουμπαρακης, με βοηθούς τους Δημητριάδη και Χαρίτση, όπως και το Σαββατο στον αγωνα στον Καλχα αναμεσα σε Γρατινή και Κόσμιο.

Στα υπόλοιπα σημαντικα παιχνιδια των πλει οφ ο Κακουλίδης θα διευθυνει τον αγώνα Κόσμιο-Σωστης με τους γηπεδούχους να θέλουν νίκη, ώστε σε στραβοπάτημα της Ελπίδας να ξαναπεράσουν στην κορυφή, ενώ ο Χαμαλίδης θα σφυρίξει τον αγωνα του απογοητευτικου Σπαρτακου στα πλει οφ με την Γρατινη που χρειαζεται οπωσδηποτε την νικη εαν θελει να παραμεινει κοντα στην κορυφή.

Για τα πλει αουτ ο Χουσκογλου θα διευθυνει τον αγωνα της Στρυμης με με τον Πολυανθο με τους γηπεδουχους σε περίπτωση νίκης να κανουν αποφασιστικό βημα παραμονής, ενω και οι φιλοξενουμενοι θελουν βαθμο η βαθμούς ώστε να πλησιασουν τις θεσεις παραμονης, ιδιως εαν ηττηθουν στηνΞυλαγανη τα Παγουρια σε αγωνα που ορίστηεμο Δρακιδης. Τελος τελικος είναι για τον ΠΑΟΚ Κομοτηνής ο αγωνας με την Μεσσούνη, διοτι μη νικη τους πιθανότατα τους οδηγει προωρα σε υποβιβασμό, με τον ίδιο στόχο να εχουν και οι φιλοξενούμενοι σε αγωνα που θα διευθυνει ο Παπαγεωργίου.

Όλοι οι αγώνες των ομάδων θα έχουν απευθείας κάλυψη λεπτό προς λεπτό από το ThrakiSportS.