LIVE από τo “Μιχάλης Παρασκευόπουλος” για τα πλέι άουτ της Volley League: Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Παναθηναϊκος 2-3 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγώνα Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Παναθηναϊκος για την 3η αγωνιστική των πλέι άουτ παραμονής της Volley League.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα παρακολουθήσετε την εξέλιξη στον αγώνα Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Παναθηναϊκος για την 3η αγωνιστική των πλει αουτ παραμονής της Volley League που πιθανώς θα κρίνει πολλά για την παραμονή των δυο ομάδων. Μεταδίδουν από το ”Μιχάλης Παρασκευόπουλος” οι Κώστας Βαργεμιτζίδης και Αργυρώ Αντωνίου

Ώρα 16:19 Μετά και τα αποτελέσματα των 2 πρωτων αγώνων των πλει αουτ η Nίκη Αιγινίου μετα την νίκη εκπληξη επί του Παναθηναϊκου εφτασε τους 4 βαθμούς, ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης έχει 3 πόντους και ο Παναθηναϊκός έναν βαθμό.

Ωρα 16:23 Απομένουν τέσσερα παιχνίδια και γίνεται αντιληπτό ότι ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης θα πρέπει να αποσπάσει μια νίκη από τον Παναθηναϊκό για να μην κινδυνεύσει. Εάν φτάσει τους 9 βαθμούς θα εξασφαλίσει και τυπικά την παραμονή του στην κατηγορία.

Ωρα 16:28 Θυμίζουμε ότι χορηγός της μετάδοσης είναι το Καλλιτεχνικό Εργαστήρι «Karlas Art World» που βρίσκεται Σουμελά 33, στον πεζόδρομο Καλαμαριάς στην Θεσσαλονίκη. Εκτός από τα μαθήματα σε ενηλίκους υπάρχουν και παιδικά τμήματα ζωγραφικής και χειροτεχνίας, ενώ μέσω των καταστημάτων σε Παπαναστασίου 77 (2310989824) και Σουμελά 33 (2310481231) γίνεται εισαγωγή και εμπορία ειδών αγιογραφίας, ζωγραφικής και Hobby. Για περισσότερες λεπτομέρειες κάντε κλικ ΕΔΩ.

Ώρα 16:33 Χορηγός της μετάδοσης είναι ακόμα η εταιρεία Μιχάλης Καβούκης και ΣΙΑ ΕΕ που ιδρύθηκε το 1970 και εδρεύει στο 6ο χιλιόμετρο Καβάλας – Ξάνθης. Η Kavoukis Tires and Tools ειδικεύεται στην εμπορία μηχανημάτων κήπου και αγροκτήματος, βιομηχανικά εργαλεία χειρός και ηλεκτρικών εργαλείων για το σπίτι, εξαρτημάτων, αξεσουάρ και κάθε λογής ανταλλακτικών. Πλέον με το ηλεκτρονικό κατάστημα μπορείτε να κάνετε ασφαλείς συναλλαγές πληρώνοντας και ως σε έξι άτοκες δόσεις και με δωρεάν τη μεταφορά στον χώρο σας σε επιλεγμένα προϊόντα. Περισσότερες λεπτομέρειες με ένα κλικ ΕΔΩ.

Ώρα 16:39 Σε 30 αγώνες των δύο ομάδων ο Παναθηναϊκός προηγείται στις νίκες 22-8 ενώ είναι η πρώτη φορά που συναντιούνται σε πλέι άουτ. Ειδικά στην Αλεξανδρούπολη με 10-5 προηγείται ο Παναθηναϊκός αλλά τα τελευταία χρόνια νικά ο Εθνικός.

Ωρα 16:43  Φέτος ο Εθνικός νίκησε και στους δυο αγώνες της κανονικής περιόδου αλλά οι δυο ομάδες έπαιξαν μεταξύ τους στην πρεμιέρα του πρώτου και του δεύτερου γύρου και έχουν αλλάξει πολλά δεδομένα από εκείνους τους αγώνες

Ώρα 16:48 Διαιτητές της αναμέτρησης οι κύριοι Δεληκωστίδης και Γεωργιάδης από τον σύνδεσμο Βορείου Ελλάδος Θεσσαλονίκης.

Ωρα 16:53  Μετράμε αντίστροφα, πάμε λοιπόν για την έναρξη του πολύ σημαντικού αγώνα. Αρχικές εξάδες.

Ωρα 16:58  Καμία έκπληξη για Εθνικό, για ακόμα μια φορά με Κασαμπαλή στην πάσα αντί του Χαριτωνίδη. Παγιαν, Κασαμπαλής, Ριζόπουλος, Μεχία, Βελίσκοβιτς, Χριστόφας και λίμπερο ο Κοντοστάθης

Ωρα 17:01  Γιόνατας, Τζόνσον, Δρόγκαρης, Σίλμπερειντζελ, Μπάτατζιμ, Πανταλέων, Γκούζντα (λ) η επτάδα για τον Παναθηναϊκό.

1ο σετ: 0-1, 0-2 (μπλοκ Παναθηναϊκός), 1-2 (άουτ σερβίς), 1-3, 2-3 (επίθεση Παγιαν), 2-4, 3-4 (πόντος για τον Εθνικό), 4-4 (πόντος για τον Εθνικό) 5-4 (άσος για τον Εθνικό). 5-5, 6-5 ( πόντος από τον Χριστόφα), 6-6, 6-7, 7-7 (επίθεση Εθνικός), 8-7 (τεχνικό ταιμ άουτ), 8-8. Μικρή καθυστέρηση γιατί οι φίλαθλοι του Παναθηναϊκού έριξαν μερικά χαρτάκια που πρεπει να καθαριστούν. 9-8 (μπροστά ο Εθνικός). 10-8 (από άουτ του Παναθηναϊκού. 10-9 (πόντος για τον Παναθηναϊκό). 11-9 (πρώτος χρόνος για τον Εθνικό). 11-10 (απάντηση με τον ίδιο τρόπο για τον Παναθηναϊκό) 11-11(άουτ Εθνικός). 11-12. 11-13 (ταιμ άουτ Εθνικός). 11-14 , 12-14 (διπλή μπάλα από τον Παναθηναϊκό). 12-15(άουτ σερβίς) 13-15(πλασέ Κασαμπαλή). 14-15 (μειώνει ο Εθνικός) 14-16(τεχνικό ταιμ άουτ). 15-16 (πόντος Παγιαν). 15-17. 16-17 (πόντος Ριζόπουλος). 16-18 (σταθερά μπροστά ο Παναθηναϊκός). 17-18(πόντος Μεχία). 17-19 (λάθος Εθνικός). 18-19 (πόντος Μεχία). 18-20(λάθος σερβίς). 18-21(μπλοκ Παναθηναϊκός). Ταιμ άουτ για τον Εθνικό. 19-21. 19-22(πόντος Παναθηναϊκός). 20-22(πόντος Χριστόφας). 20-23(μπλοκ Παναθηναϊκός). 21-23 (πόντος Ριζόπουλος). 21-24(πόντος Παναθηναϊκός). 22-24 (πόντος Παγιαν). 22-25. Το πρώτο σετ πηγαίνει στον Παναθηναϊκό. Εθνικός Αλεξανδρούπολης- Παναθηναϊκός 0-1.

2ο σετ: 0-1, 1-1, 1-2, 2-2, 2-3, 2-4 (άσος Παναθηναϊκός). 3-4 (λάθος Παναθηναϊκός) 3-5, 4-5 (λάθος στο σερβίς), 4-6 (επίθεση Παναθηναϊκός). 4-7(μπλοκ Παναθηναϊκός), 5-7 (μπλοκ άουτ Εθνικός), 5-8 (άουτ σερβίς), τεχνικό ταιμ άουτ, 5-9, αλλαγή Βλαχόπουλος αντί Κασαμπαλή στην πάσα, 6-9 (πόντος Μεχία), 6-10(λάθος Εθνικός), 7-10(άουτ Παναθηναϊκός, μειώνει ο Εθνικός), 8-10 (τρομερό μπλοκ Βελίσκοβιτς), 9-10 (λάθος στην υποδοχή), 10-10(ισοφαρίζει ο Εθνικός), ταιμ άουτ για τον Παναθηναϊκό, 10-11(κίτρινη κάρτα στον Εθνικό για διαμαρτυρία), 11-11(πόντος Χριστόφας), 11-12(λάθος σερβίς) 12-12(πόντος Βελίσκοβιτς). 12-13, 13-13 (πόντος Παγιαν), 13-14, 14-14(πόντος Βελίσκοβιτς), 15-14(πόντος Ριζόπουλος και μπροστά ο Εθνικός μετά από ώρα), 16-14(μπλοκ για τον Εθνικό), τεχνικό ταιμ άουτ, 16-15, 17-15 (έξυπνο μπλοκ άουτ Ριζόπουλος), 17-16 (πρώτος χρόνος Παναθηναϊκός), 18-16 (επίθεση Βελίσκοβιτς), 18-17, 18-18 (στα ίσια πάλι το παιχνίδι), 18-19 (επίθεση Παναθηναϊκός), ταιμ άουτ για τον Εθνικό, 19-19(επίθεση Εθνικού), 19-20 (λάθος σερβίς), 19-21 (άσος Παναθηναϊκός), ταιμ άουτ Εθνικός, 20-21 (επίθεση για τον Εθνικό), 21-21 (τρομερό μπλοκ Χριστόφα, σε φάση διαρκείας), 22-21(άουτ Παναθηναϊκός) ταιμ άουτ Παναθηναϊκός, 23-21 (άσος Εθνικός), 23-22(λάθος σερβίς), 23-23(λάθος Εθνικός), 24-23(πόντος Παγιαν,25-23 (λάθος Παναθηναϊκός). Ισοφαρίζει ο Εθνικός και παραμένει ζωντανός στο παιχνίδι. Εθνικός Αλεξανδρούπολης- Παναθηναϊκός 1-1.

3ο σετ: 1-0 (πόντος Εθνικός), 1-1, 1-2(επίθεση Παναθηναϊκου), 2-2 (πόντος Παγιαν), κίτρινη στο Παναθηναϊκό για διαμαρτυρία, 2-3, 3-3 ( πόντος Βελίσκοβιτς), 4-3 (πόντος Ριζόπουλος), 5-3(πόντος Χριστόφας), 5-4, 5-5(μπλοκ Παναθηναϊκός), 6-5(άουτ σερβίς), 6-6, 7-6(επίθεση Παγιαν), 7-7, 8-7(μπλοκ άουτ Παγιαν), τεχνικό ταιμ άουτ, 8-8(επίθεση Παναθηναϊκός), 8-9(άσος Παναθηναϊκός), 9-9 (πόντος Παγιαν), 9-10(φιλέ Εθνικός), 10-10(επίθεση Βελίσκοβιτς), 11-10(άσος Παγιαν), 11-11(άουτ σερβίς), 12-11, 13-11 (επίθεση Παγιαν), ταιμ άουτ Ανδρεόπουλος, 14-11(άσος Βελίσκοβιτς), 15-11(μπλοκ Χριστόφα), 16-11(δεύτερο μπλοκ Χριστόφα), τεχνικό ταιμ άουτ, 17-11(σούπερ άμυνα για τον Εθνικό,.άουτ επίθεση Παναθηναϊκός), μεγαλώνει την διαφορά ο Εθνικός, 17-12, 17-13(φίλε Εθνικός), 18-13(σερβίς φίλε), 19-13(άουτ Παναθηναϊκός), αλλαγή Μπέλλος αντί Τζόνσον για τον Παναθηναϊκό, 19-14, 20-14(μπλοκ άουτ Ριζόπουλος), 21-14(άσος Βλαχόπουλος), ταιμ άουτ Παναθηναϊκός, 22-14(μπλοκ Εθνικός), 23-14(λάθος Παναθηναϊκός), 24-14 (διπλή μπάλα), 24-15 (επίθεση Παγιαν), ο Εθνικός καθαρίζει εύκολα το 3ο σετ με καλό μπλοκ και σερβίς. Το σημαντικό είναι ότι παίρνει και βαθμό, τουλάχιστον έναν και μένει να δούμε αν θα μπορέσει να τους κάνει τρεις. Εθνικός Αλεξανδρούπολης- Παναθηναϊκός 2-1

4ο σετ: 0-1, 0-2(άσος Δρόγκαρης), 0-3(πόντος από περίεργη και τυχερ ηάμυνα για τον Παναθηναϊκό), ταιμ άουτ Μουστακίδης, 1-3 (Επίθεση Παγιαν), 1-4(επιεθσ Πανταλέων), 2-4(λάθος σερβίς), 3-4 (άουτ Γιόνατας), 3-5(επίθεση Γιόνατας), 3-6(άουτ Παγιαν), 4-6(πόντος Παγιαν), 5-6(άσος Βελίσκοβιτς), 6-6(μονο μπλοκ Βλαχόπουλου), 7-6 (επιστρέφει ο Εθνικός με άσο Βελίσκοβιτς), 7-7 (μπλοκ Παναθηναϊκός), 8-7(επίθεση Ριζόπουλου), μπροστά ο Εθνικός στο πρώτο τεχνικό ταιμ άουτ, 8-8(λάθος σερβίς), 9-8(επίθεση Μεχία), 9-9, 9-10(επίθεση Μπατατζιμ), 10-10 (μπλοκ Μεχία, μετα από φάση διαρκείας), πολύ ωραίο βόλεϊ από τις δύο ομάδες, 11-10(άουτ Μπατατζιμ, έντονες διαμαρτυρίες για μπλοκ άουτ), 11-11, 12-11(λάθος σέρβις), 12-12(άουτ Παγιαν), 13-12(επίθεση Παγιαν), 14-12(φοβερή άμυνα Κοντοσταθη, επίθεση Βελίσκοβιτς), 14-13, 14-14(λάθος Εθνικός), 15-14(μπλοκ), 16-14(άσος Βελίσκοβιτς ), τεχνικό ταιμ άουτ, 16-15(μπλοκ άουτ), 16-16(μπλοκ), 16-17(μπλοκ), ταιμ άουτ Μουστακίδης, 16-18, Κασαμπαλής αντί Βλαχόπουλου,17-18, 17-19(πρώτος χρόνος), 17-20(άσος Ανδρεόπουλος), 17-21(2ος άσος Ανδρεοπούλου), 17-22(3ος άσος Ανδρεοπούλου), κίτρινη κάρτα Παναθηναϊκός, 18-22(επίθεση Παγιαν), 18-23(επίθεση Πανταλέων), 19-23(μπλοκ άουτ Παγιαν), 19-24(επίθεση Μπατατζιμ), 20-24(επίθεση Βελίσκοβιτς), καθυστέρηση λόγω μικρού τραυματισμού του Ανδρεοπούλου, συνέχεια στην καθυστέρηση αντεγκλήσεις οπαδών του Παναθηναϊκού. 20-25(επιθέση), ισοφαρίζει ο Παναθηναϊκός, όλα θα κριθούν στο 5ο σετ. Εθνικός Αλεξανδρούπολης- Παναθηναικός 2-2.

5ο σετ: Στο σερβίς ο Εθνικός με τον Ριζόπουλο, πάμε. 1-0(άουτ Τζόνσον), 1-1(πόντος Δρόγκαρης), 1-2(μόνο μπλοκ), 2-2(μπλοκ άουτ Παγιαν), 2-3 (σερβις άουτ), 3-3(επίθεση Χριστόφα), 3-4, 4-6(μπλοκ άουτ), 4-7(με τον ίδιο τρόπο), ταιμ άουτ Μουστακίδης, 4-8 (λάθος Παγιαν), αλλαγή γηπέδων, 5-8(επίθεση Παγιαν), 5-9(επίθεση), 5-10(λάθος Βελίσκοβιτς), ταιμ άουτ Μουστακίδης, 5-11(άσος Γιόνατας), 6-11(επίθεση Παγιαν), 6-12(μπλοκ άουτ), 6-13, 7-13(άουτ επίθεση), 7-14(πλασέ Μπατατζιμ), 7-15(λάθος). Τέλος, του αγώνα, σπουδαία νίκη για Παναθηναϊκόαλλά και σημαντικός βαθμός για τον Εθνικό. Τελικό αποτέλεσμα: Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Παναθηναικος 2-3.