Α2 Ανδρών: Νίκη πρωτιάς επί της Καλαμαριάς για την ΑΕ Κομοτηνής που συναντά τον Νέστορα στο φάιναλ φορ

Μετά  από ένα συναρπαστικό παιχνίδι που κρίθηκε στο ται μπρέικ η ΑΕ Κομοτηνής νίκησε 3-2 τον Απόλλωνα Καλαμαριάς στο φινάλε των πλέι οφ και θα αντιμετωπίσει τον δεύτερο του άλλου ομίλου, που είναι ο Νέστορας.

Το παιχνίδι ξεκίνησε καλά για τον ομάδα του Ηλία Κρεούζη που προηγήθηκε με 2-0, ωστόσο ο Απόλλωνας του Κομοτηναίου Ραφαήλ Μπανιώτη αν και αδιάφορος ισοφάρισε σε 2-2 σετ στέλνοντας το παιχνίδι στο ται μπρέικ.

Εκεί είχαμε μάχη αφού σε περίπτωση ήττας θα είχαμε ισοβαθμία στην πρώτη θέση με τον Άθλο που επικράτησε λίγα λεπτά νωρίτερα, ωστόσο το 13-13 έγινε 15-13 για την ΑΕΚ που με 16 βαθμούς κατέκτησε την πρώτη θέση και θα αντιμετωπίσει τον Νέστορα που χτες πήρε την δεύτερη θέση μετά την σπουδαία του νίκη επί του Πήγασου.

Τα σετ: 3-2 (25-20, 25-21, 14-25, 22-25, 15-13)