Γ’ Εθνική: Καταδικαστική ήττα της ΑΕ Κομοτηνής στην Σίνδο από τον Αστέρα του Γιώργου Μπαλογιάννη

Μια ακόμη ήττα καταδικαστική ίσως για την παραμονή της γνωρισε στην Σίνδο από τον Αστερα που επίσης έχει στόχο την παραμονή η ΑΕ Κομοτηνής με 67-63.

Το παιχνίδι παρά την άσχημη εξέλιξη ξεκίνησε πολύ καλα για την ομάδα της Κομοτηνής που μετά το πρωτο δεκάλεπτο φόρτσαρε και πάιζοντας καλή άμυνα και σωστές επιλογές και πλουραλισμό στην επίθεση με σερί 6-23 εκλεισε το πρωτο μέρος στο +12 με 25-37.

Η ομάδα όμως του αλλοτε διεθνή του ΠΑΟΚ, Μακεδονικού και Παναθηναικού Γιώργου Μπαλογιάννη αντέδρασε και ψαλίδισε την διαφορά στο -2 στο 30 της συνάντησης και τελικά πήρε το παιχνίδι στο τέλος με 67-63 και αναπτερωσε τις λίγες της ελπίδες για την παραμονή φτανοντας τις 6 νίκες. Από την άλλη η ομαδα των Τσαους και Στοάκη έμεινε στις 4 νίκες και πλεον 7 αγώνες πριν το φιναλε ελπίζει σε θαύμα γιαννα μην επιστρεψει στην ΕΚΑΣΑΜΑΘ.

Τα δεκάλεπτα: 19-14, 25-37 (ημίχρονο), 45-47, 67-63 (τελικό αποτέλεσμα)

Διαιτητές: Σαρακενίδης-Χρυσάφης

ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ (Μπαλογιάννης): Λεπτοκαρίδης 18 (1), Σταυρακίδης , Παπαπασχάλης, Ιωαννίδης 9, Πετρίδης, Μπίλιος 8 (2), Γιαννόπουλος, Αγραφιώτης 14 (3), Ακριτίδης, Μυσιρλόγλου 12 (4), Σπουργίτης 6, Ιατρίδης.

ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Στοάκης): Καραμαλής, Καραμπίνης 11 (1), Βάκρινος 10 (1) Δάτσης 6, Κυφωνίδης 10 (2), Φωτατάκης, Βαχαρίδης 4, Σπέντζος 11, Θεοδωρίδης 11, Παπαδόπουλος.