ΕΣΠΕΘΡ: Οι Παίδες του Έβρου Σουφλίου πέρασαν από την Κομοτηνή και διατηρούνται στην πρώτη θέση

Αποστολή στην Κομοτηνή: Νίκος Γκούντλης

Ο Έβρος Σουφλίου μετά την άνετη νίκη μέσα στο γήπεδο της Κομοτηνής την Κυριακή (25/2) συνεχίζει με τρεις νίκες και διατηρείται στην πρώτη θέση των πλέι οφ.

Για την τρίτη αγωνιστική των πλέι οφ ο Έβρος Σουφλίου ταξίδεψε στην Κομοτηνή, έχοντας ένα ξεκούραστο απόγευμα καθώς επικράτησε με ιδιαίτερη άνεση επί της Ένωσης. Αυτή η νίκη τον κράτησε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Το πρώτο σετ ξεκίνησε ιδανικά για τους φιλοξενούμενους αφού βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 2-8 και 9-16. Βέβαια το καλό σερβίς και οι άσοι έφεραν την διαφορά στο +1ο με 11-21 με τελικό το 12-25 και 0-1 σετ.

Στο δεύτερο και το τρίτο οι Σουφλιώτες δεν συνάντησαν καμία δυσκολία από τους γηπεδούχους. Ήταν καλοί στην υποδοχή και άψογοι στην επίθεση με καταπληκτικά τελειώματα, είτε από τα 3 μέτρα είτε από τα πλάγια, όσο και με πρώτο χρόνο. Έτσι και τα δύο σετ τελειώσαν με το ίδιο σκορ 25-12 (όπως και το 1ο).

Διαιτητής: Τονονίδης