LIVE από το Βραχάτι για την Volley League: Παμβοχαϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-1 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε στιγμή προς στιγμή την εξέλιξη στον αγώνα Παμβοχαϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης για την  18η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Volley Legue και παράλληλα στα υπόλοιπα παιχνίδια που διεξάγονται την ίδια στιγμή.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα μπορέσετε να παρακολουθήσετε την εξέλιξη στους αγώνες της 18ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Volley League με έμφαση στο παιχνίδι ανάμεσα στον Παμβοχαϊκό και τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης, ένα κρίσιμο ματς και για τις δύο ομάδες.

Ωρα 17:23  Το παιχνίδι ανάμεσα σε δυο ομάδες που αυτήν την στιγμή βρίσκεται στην ζώνη των πλέι άουτ θα ξεκινήσει ακριβώς στις 18:00 αλλά δεν είναι το μόνο που διεξάγεται σήμερα.

Ωρα 17:25  Στο πρώτο ματς της ημέρας που έχε ήδη ξεκινήσει, ο ΠΑΟΚ έχει κατακτήσει το πρώτο σετ απέναντι στον Φοίνικα Σύρου.

Ωρα 17:28  Σε δύο λεπτά ξεκινά το παιχνίδι στου Ρέντη ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Ηρακλή Χαλκίδας, στις 18:00 στην Πάτρα η Παναχαϊκή παίζει με τη Νίκη Αιγινίου και στις 18:30 στο Ζηρίνειο η Κηφισιά φιλοξενεί τον Ηρακλή. Την Δευτέρα παίζουν Παναθηναϊκός – Εθνικός.

Ωρα 17:32  Ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης απέχει αυτή τη στιγμή 4 βαθμούς από την είσοδο στην οκτάδα και ο προπονητής του έχει μιλήσει ανοιχτά για περίεργα αποτελέσματα στα άλλα παιχνίδια, που ανεβάζουν το όριο της παραμονής. Ακόμα και με νίκη στο Βραχάτι θα παραμένει στη ζώνη των πλέι άουτ, αλλά θα πλησιάσει πολύ την παραμονή.

Ωρα 17:35 Ο Παμβοχαϊκός από την πλευρά του είναι πάνω από τον Εθνικό στην βαθμολογία για μόλις έναν πόντο και κυνηγάει την ένατη νίκη του, που αν έρθει με τρίποντο θα του δώσει την δυνατότητα να ισοβαθμήσει στην ζώνη της οκτάδας, εφόσον οι ομάδες που βρίσκονται εκεί δεν κερδίσουν άλλους πόντους.

Ωρα 17:38 Η ομάδα του Βραχατίου έχει καλό φεγγάρι αφού προέρχεται από τρεις συνεχόμενες νίκες και μάλιστα οι δύο από αυτές (με Φοίνικα και Παναθηναϊκό) ήταν στο τάι μπρέικ. Θέλει την 4η απέναντι στον Εθνικό και αν έρθει, θα βρεθεί κοντά στην εξασφάλιση της παραμονής.

Ωρα 17:41 Στον πρώτο γύρο ο Παμβοχαϊκός είχε νικήσει στην Αλεξανδρούπολη 3-1 σετ και αυτό έχει την σημασία του σε περίπτωση ισοβαθμίας, πρακτικά αν ο Εθνικός καταφέρει να κερδίσει σήμερα αλλά στο τάι μπρέικ. Βέβαια, αν το ματς κριθεί στο τάι μπρέικ ενδεχομένως να αποδειχθούν χαμένες και οι δυο ομάδες.

Ώρα 17:45  Θυμίζουμε ότι χορηγός της μετάδοσης είναι το Καλλιτεχνικό Εργαστήρι «Karlas Art World» που βρίσκεται Σουμελά 33, στον πεζόδρομο Καλαμαριάς στην Θεσσαλονίκη. Εκτός από τα μαθήματα σε ενηλίκους υπάρχουν και παιδικά τμήματα ζωγραφικής και χειροτεχνίας, ενώ μέσω των καταστημάτων σε Παπαναστασίου 77 (2310989824) και Σουμελά 33 (2310481231) γίνεται εισαγωγή και εμπορία ειδών αγιογραφίας, ζωγραφικής και Hobby. Για περισσότερες λεπτομέρειες κάντε κλικ ΕΔΩ.

Ώρα 17:48  Χορηγός της μετάδοσης είναι ακόμα η εταιρεία Μιχάλης Καβούκης και ΣΙΑ ΕΕ που ιδρύθηκε το 1970 και εδρεύει στο 6ο χιλιόμετρο Καβάλας – Ξάνθης. Η Kavoukis Tires and Tools ειδικεύεται στην εμπορία μηχανημάτων κήπου και αγροκτήματος, βιομηχανικά εργαλεία χειρός και ηλεκτρικών εργαλείων για το σπίτι, εξαρτημάτων, αξεσουάρ και κάθε λογής ανταλλακτικών. Πλέον με το ηλεκτρονικό κατάστημα μπορείτε να κάνετε ασφαλείς συναλλαγές πληρώνοντας και ως σε έξι άτοκες δόσεις και με δωρεάν τη μεταφορά στον χώρο σας σε επιλεγμένα προϊόντα. Περισσότερες λεπτομέρειες με ένα κλικ ΕΔΩ.

Ωρα 17:51  Σε 13 αγώνες για το πρωτάθλημα της Volley League ανεξαρτήτως έδρας ο Παμβοχαϊκός προηγείται στις νίκες 7-6. Ειδικά στο Βραχάτι υπάρχει απόλυτη ισοπαλία, 3-3.

Ωρα 17:54  Πρόσωπο του αγώνα ασφαλώς ο mvp του περσινού Εθνικού Νίκος Παλέντζας που έκανε προετοιμασία το καλοκαίρι με την ομάδα της Αλεξανδρούπολης και παραμονές της έναρξης της αγωνιστικής περιόδου έφυγε με προορισμό το Βραχάτι εξαιτίας των χρωστουμένων που υπήρχαν προς το πρόσωπό του.

Ωρα 17:56 Από τα πρόσωπα του αγώνα για την ομάδα του Παμβοχαϊκού και οι Αλεξανδρουπολίτες του. Ο πρώην αρχηγός του Εθνικού Ανέστης Δαλακούρας παίζει στο Βραχάτι, προπονητής είναι ο Κώστας Δεληκώστας. Υπάρχει ένας ακόμα Εβρίτης, ο Δημήτρης Γκαράς, το λίμπερο της ομάδας.

Ωρα 17:59  Με 27-25 ο Φοίνικας Σύρου ισοφαρίζει σε 1-1 τον ΠΑΟΚ. Στο άλλο ματς σε εξέλιξη Ολυμπιακός – Ηρακλής Χαλκίδας 1-0 με 25-20. Ξεκινά το ματς στο Βραχάτι, πάμε σε περιγραφή πόντο πόντο και θα σας ενημερώνουμε στο τέλος κάθε σετ για την εξέλιξη και στα άλλα ματς

1ο σετ: 1-0, 1-1 (χαμένο σερβις), 1-2, 2-2, 3-2, 3-3, 4-3, 4-4 (ντέρμπι στο ξεκίνημα το ματς), 5-4, 5-5, 6-5, 7-6, 8-6 (με άσσο ο Παμβοχαϊκός μπροστά με δύο στο πρώτο τεχνικό ταϊμ άουτ), 9-6, 10-6 (τρέχει σερί το Βραχάτι και ταϊμ άουτ ο Μουστακίδης), 10-7, 11-7, 11-8, 11-9, 12-9 (στους τρεις η διαφορά), 13-9, 14-9 (για πρώτη φορά στους πέντε η διαφορα), 15-9 (με άσσο δείχνει να καθαρίζει το πρώτο σετ ο Παμβοχαϊκός, μπλακ άουτ στον Εθνικό), 15-10, 15-11, 16-11 (τεχνικό ταϊμ άουτ), 16-12, 16-13 (μειώνει στους τρεις ο Εθνικός), 17-13, 17-14, 17-15 (μειώνει στους δύο ο Εθνικός και ταϊμ άουτ ο Δεληκώστας), 18-15, 18-16 (λαθος στο σερβις), 19-16 (κρατάει την διαφορά το Βραχάτι), 20-16 (ότι χειρότερο για Εθνικό, αυξάνεται η διαφορά και παίρνει ταϊμ άουτ ο Μουστακίδης), 21-16 (πιο κοντά στην κατάκτηση του σετ ο Παμβοχαϊκός από ό,τι ο Εθνικός στον Παμβοχαϊκό), 21-17, 22-17 (τρεις πόντους από το σετ οι γηπεδούχοι), 23-17 (στους έξι η διαφορά), 23-18 (λάθος στο σερβις), 24-18 (εξι σετ μπολ ο Παμβοχαϊκός), 24-19, 24-20, 24-21 (υπάρχει ακόμα ελπίδα?),  25-21 και τέλος σετ. Παμβοχαϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-0

Ωρα 18:28 Στα άλλα ματς ΠΑΟΚ  – Φοίνικας Σύρου 1-1 και 23-23 στο τρίτο σετ, Ολυμπιακός – Ηρακλής Χαλκίδας 1-1 καθώς πήραν με 25-20 σετ οι φιλοξενούμενοι, παναχαϊκή – Νίκη Αιγινίου 21-24 στο πρώτο σετ. Τώρα ξεκινα και το ματς στην Κηφισιά με Ηρακλή.

2ο σετ: 1-0, 2-0, 3-0 (κακό ξεκίνημα για Εθνικό),  4-1, 4-2, 4-3 (μειώνει στον πόντο), 5-3, 6-3, 7-3 (παλι στους 4 η διαφορά με σερί 3-0), 7-4, 8-4 (νταμπλ σκορ στο τεχνικό ταϊμ άουτ), 9-4, 9-5, 9-6, 10-6, 11-6, 12-6 (σερι 3-0 και πάλι νταμπλ σκορ), 12-7, 13-7, 13-8, 14-8, 14-10, 15-10, 16-10 (παλι στους έξι η διαφορά στο τεχνικό ταϊμ άουτ), 17-10, 17-11, 17-12 (για να δούμε, μπορεί να αντρέψει την κατάσταση ο Εθνικός), 18-12, 18-13, 19-14, 20-14 (πιο κοντά και στο δεύτερο σετ ο Παμβοχαϊκός), 21-14, 22-14 (με άσσο στους οκτώ η διαφορά, η μεγαλύτερη μέχει στιγμής), 22-15, 23-16, 23-17 (με λάθος στο σερβίς και έχουμε μια μικρή διακοπή), 24-17 (λάθος στο σερβις και επτά σετ μπολ), 24-18 (λάθος στο σερβίς), 24-19, 25-19 και τέλος σετ. Παμβοχαϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-0

Ωρα 18:58 Ο Παμβοχαϊκός παίρνει τουλάχιστον έναν πόντο και ακόμα και αν ηττηθεί από τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης θα είναι επάνω του στην ισοβαθμία, άρα ο Εθνικός δεν ξεκολά από την 10η θέση. Στο ΠΑΟΚ – Φοίνικας Σύρου οι γηπεδούχοι προηγούνται 2-1 αλλά οι φιλοξενούμενοι 24-23 στο τέταρτο σετ. 2-1 σετ και 3-0 στο τέταρτο προηγείται ο Ολυμπιακός της Χαλκίδας. Η Κηφισιά πήρε με 25-20 το πρώτο σετ από τον ηρακλή. Το Αιγίνιο έχει κάνει το 2-0 επί της Παναχαϊκής

3ο σετ: 0-1, 0-2, 0-3 (καλο ξεκίνημα για τιον Εθνικό), 1-3, 1-4, 2-4 (στους δυο η διαφορα), 4-6, 5-6, 5-7, 6-7, 6-8 (τεχνικό ταιμ άουτ με τον Εθνικό για πρώτη φορά μπροστά), 7-8, 7-9, 7-10 (στους τρεις ξανά η διαφορα), 8-10, 8-11, 9-11, 9-12, 10-12, 10-13 (διατηρείται η διαφορα ασφαλείας), 11-13, 11-14, 12-14, 12-15, 13-15, 13-16 (τεχνικό ταιμ αουτ), 13-17, 13-18 (στους πέντε η διαφορα), 14-18, 14-19 (διατηρεί το +5 ο Εθνικός), 15-19, 16-19 (τώρα μειώνει ο Παμβοχαϊκός στο -3), 16-20, 17-20, 18-20 (πλησιάζει ο Παμβοχαϊκός στους δυο), 18-21, 18-22, 19-22 (στο -3 από το σετ ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης αλλά και από τους γηπεδούχους), 19-23, 19-24 (πέντε σετ μπολ για τους παίκτες του Σάκη Μουστακίδη), 19-25 και τέλος σετ. Παμβοχαϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-1!

Ωρα 19:27 Ο Εθνικός θέλει άλλο ένα σετ για να κλέψει έναν βαθμό, άλλα δύο για να πάρει σπουδαία νίκη και δύο. Στο ΠΑΟΚ – Φοίνικας Σύρου νίκησαν στο τάι μπρέικ οι φιλοξενούμενοι. Ο Ηρακλής Χαλκίδας και αυτό είναι αρνητικό για τον Εθνικό πήρε και δεύτερο σετ από τον Ολυμπιακό και άρα του κλέβει βαθμό. Ο Ηρακλής ισοφάρισε 1-1 την Κηφισιά, η Παναχαϊκή πήρε σετ απέναντι στη Νίκη Αιγινίου και παίζουν τώρα το τέταρτο.

4ο σετ: 1-0, 2-0 (φτάνει τους 7 άσσους στο ματς ο Παμβοχαϊκός), 2-1, 3-1, 3-2, 3-3, 4-3 (άσσος για τον Εθνικό που φτάνει τους 7), 4-4 (λάθος σερβίς για τον Παμβοχαϊκό), 5-4 (λάθος και από τον Εθνικό), 5-5 (νέο λάθος σερβίς), 6-5, 6-6 (πόντο – πόντο οι δύο ομάδες έως τώρα στο 4ο σετ), 7-6, 7-7, 8-7 (νέο λάθος σερβίς για τον Εθνικό και τεχνικό τάιμ), 9-7, 10-7 (σερί τριών πόντων για τον Παμβοχαϊκό και τάιμ άουτ από τον Σάκη Μουστακίδη), 11-7, 11-8, 12-8 (5-1 οι τελευταίοι 6 πόντοι στο τέταρτο σετ), 12-9, 13-9, 13-10, 13-11 (λάθος σερβίς για Παμβοχαϊκό), 14-11, 14-12, 15-12, 15-13, 16-13 (δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ), 16-14, 17-14 (λάθος σερβίς από τον Εθνικό), 18-14 (άσσος για Παμβοχαϊκό που φτάνει τους 8 και τάιμ άουτ από τον Σάκη Μουστακίδη), 18-15, 19-15, 19-16, 20-16, 21-16, 22-16, 23-16, 24-16 (σετ και ματς μπολ για τον Εθνικό), 24-17, 24-18, 25-18 και τέλος αγώνα με ήττα για τον Εθνικό που πλέον πάρα πολύ δύσκολα θα αποφύγει τα πλέι άουτ. Τελικό αποτέλεσμα: Παμβοχαϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-1!