Super League: Σε ένα ημίχρονο οι παίδες της Ξάνθης «καθάρισαν» τη νίκη επί του Παναιτωλικού

Σημαντική νίκη πέτυχε η Κ15 της Ξάνθης επί της αντίστοιχης ομάδας του Παναιτωλικού στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Super League.

Οι παίκτες του Θόδωρου Καραγιαννίδη ήταν καλύτεροι στην αναμέτρηση κι έφτασαν στο τελικό 3-1 με όλα τα γκολ να σημειώνονται στο πρώτο ημίχρονο, αν και στην επανάληψη υπήρξαν επίσης πολλές χαμένες ευκαιρίες στην συντριπτική πλειοψηφία για τους γηπεδούχους.

Το 1-0 έγινε στο 15′ με τον Γκαρνέτα, ενώ ο Βασίλας ισοφάρισε στο 25′ για τον Παναιτωλικό, με τους Ισσακίδη στο 30′  και Ασήμογλου στο 35′ να διαμορφώνουν το τελικό αποτέλεσμα, με το οποίο η ξανθιώτικη ομάδα έφτασε τους 16 βαθμούς μετά από 11 παιχνίδια.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Βασίλης Χορόζογλου με βοηθούς τους Οικονομίδη και Γκόντε της ΕΠΣ Δράμας.

Κ15 ΑΟ ΞΑΝΘΗ (Θ. Καραγιαννίδης): Κοτσάκης, Αστρινίδης, Ιγνατιάδης (79′ Αραμπατζόγλου), Ευθυμιάδης, Χασάνογλου, Ισαακίδης, Κουράκ Χ. (62′ Παροτσίδης), Γκαρνέτας, Ασήμογλου (89′ Βρίγκος), Κοντογιαννίδης (72′ Παπαδούδης), Αλή (54′ Ζιπίδης).