Α2 Ανδρών: Σπουδαία νίκη για την ΓΕΑ μετά από συγκλονιστικό ματς με τις Σέρρες

Ένα εικοσιτετράωρο μετά το συγκλονιστικό ματς του Εθνικού Αλεξανδρούπολης με τον Παμβοχαϊκό, στο “Μιχάλης Παρασκευόπουλος” φιλοξενήθηκε άλλο ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που κρίθηκε στα πέντε σετ μετά από αγώνα που κράτησε πάνω από δύο ώρες, αυτό ανάμεσα στην ΓΕΑ και τον ΑΟ Σερρών.

Η διαφορά σε αυτήν την περίπτωση είναι ότι σε αυτό το παιχνίδι επικράτησε η ομάδα της Αλεξανδρούπολης. Το “κίτρινο υποβρύχιο” βρέθηκε πίσω στο σκορ δυο φορές, αφού έχασε με 24-26 το πρώτο σετ και 22-25 το τρίτο σετ, αλλά είχε τα ψυχικά αποθέματα να αντιδράσει, να ισοφαρίσει και να κερδίσει.

Με 27-25 η ΓΕΑ επικράτησε των Σερραίων στο δεύτερο σετ, με 25-20 στο τέταρτο και τελικά στο τάι μπρέικ, όπου κρίθηκε η νίκη, η ομάδα της Αλεξανδρούπολης επικράτησε με 15-10 και πήρε δύο βαθμούς έναντι ενός των Σερρών και τις προσπέρασε στην βαθμολογία του ομίλου.

Τα σετ: 3-2 (24 – 26, 27 – 25, 22 – 25, 25 – 20, 15 – 10).