Α2 Γυναικών: Δεύτερη νίκη για τους πρωτοπόρους Κύκλωπες που πέρασαν και από την Δράμα

Μια ακόμη νίκη εκτός έδρας πέτυχαν τα κορίτσια των Κυκλώπων που επικράτησαν για την δεύτερη αγωνιστική του 3ου ομίλου γυναικών του ΓΣ Δράμας με 21-26.

Οι Εβρίτισσες από το πρώτο δεκάλεπτο με σερί 1-5  ξέφυγε στο σκορ με 2-6 με το ημίχρονο να λήγει 8-12. Κακό το δεύτερο πεντάλεπτο για τους Κύκλωπες που με σερί 0-4 ισοφαρίστηκαν σε 15-15 στο 30′ αλλά με δικό τους σερί 4-0 ξέφυγαν και πάλι με 15-19 και καθάρισαν το παιχνίδι με 21-26.  Πρώτη σκόρερ για τους Κύκλωπες στο μοναδικό παιχνίδι της αγωνιστικής η Σμαρλαμάκη με 8 τέρματα.

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 2-6, 3-7, 5-9, 5-10, 8-12 (ημχ.) 11-15, 15-15, 15-19, 18-20, 18-23, 21-26

Γ.Σ ΔΡΑΜΑ 1986 (Τογανίδης Θ.) Καρρά 3, Τογανίδου 5, Αθανασίου 3, Μαυρίδου, Τουρφαντίδου 1, Κουρουπέτρου, Παπαδοπούλου, Μαυροπούλου 7, Μπάσσα, Παρασκευά, Τουνγκερίδου 2, Χατζηκώστα, Ξανθοπούλου, Δογανίδου.

ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ: Σμαρλαμάκη 8, Παρασκάκη 2, Νικόλοβα 5, Σαββαλάκη Α. 4, Σαββαλάκη Δ. 2, Λαμπίδη, Σιαβαρλή 1, Αυγητίδου 1, Χωρινού, Βαρσάμη, Σολακούδη 2, Καλαϊτζή 1, Χαριτίδου, Παντίδου, Ντόγκα, Τζαμπάζη.