Γ’ Εθνική: Μπορούσε νίκη αλλά έχασε από την Καβάλα ο ΑΟ Θράκης στην φετινή πρεμιέρα του στο «Φώτης Κοσμάς»

Δεν τα κατάφερε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Γυναικών ο ΑΟ Θράκης και ηττήθηκε το απόγευμα στο «Φώτης Κοσμάς» με 2-1 από την ιστορική ομάδα της Καβάλας.

Οι φιλοξενούμενες ήταν μεν ανώτερες και πιο έμπειρες, ωστόσο έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι οι Αλεξανδρουπολίτισσες μπορεί να αισθάνονται αδικημένες.

Το γκολ της ήττας ήρθε μόλις πέντε λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα με απευθείας εκτέλεση κόρνερ της Ιορδανίδου η οποία είχε πετύχει και το πρώτο γκολ για την ομάδα της, ανοίγοντας το σκορ στο 14ο λεπτό.

Ο ΑΟ Θράκης είχε ισοφαρίσει μόλις τρία λεπτά μετά, στο 17′ με την Αχελαρούδη, ενώ θα μπορούσε να πάρει κεφάλι στο σκορ αν η Χονδρού δεν σημάδευε το δοκάρι στο 35′ ή αν η Παντελίδου ήταν πιο ψύχραιμη σε τετατέτ στο 65ο λεπτό.