Α2 Ανδρών: Ήττα στην Άρτα από τον Πρωτέα του Βουγιάνοβιτς για τους μαχητικούς Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης

Δεν τα κατάφεραν οι Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης παρά την πολύ καλή τους εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο και ηττήθηκαν από τον Πρωτέα Άρτας με 30-25.

Η ομάδα του Ηλία Παπαχρήστου ξεκίνησαν πολύ καλά το παιχνίδι, προηγήθηκαν με 0-3, ωστόσο οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και με τον πρωην παίκτη τους Βλάνταν Βουγιάνοβιτς δέχτηκαν ένα μεγάλο σερί και βρέθηκαν πίσω στο ημίχρονο με 19-10. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Κύκλωπες πάλεψαν, αλλά οι διαιτητές ανέχτηκαν την σκληρή άμυνα των Ηπειρωτών με το 30-25 να είναι το τελικό αποτέλεσμα όπως και στο προηγούμενο παιχνίδι με την Πυλαία.

Επόμενος αγώνας για τους Κύκλωπες που έχουν 5 ήττες σε ισάριθμα παιχνίδια ο “τελικός” με το Κιλκίς σε 2 εβδομάδες στην Αλεξανδρούπολη που και αυτοί μετά την εντός έδρας ήττα από τον Ζαφειράκη έμπλεξαν σε περιπέτειες.

Τα πεντάλεπτα: 4-3, 6-5, 9-5, 12-7, 17-8, 19-10 (ημίχρονο), 21-12, 22-15, 23-17, 25-19, 28-21, 30-25 (τελικό αποτέλεσμα)

ΠΡΩΤΕΑΣ ΑΡΤΑΣ: Τσούλος, Τσέλιος Π. 3, Κίτσος 1, Σκανδάλης 5, Βουρλόκας, Γεωργαλής, Τσέλιος Γ., Μπίζγκα 3, Λάππας 2, Βουγιάνοβιτς 5, Τσέλιος Ν. 4, Τσάκαλος 7, Ντάλας, Μπισκανάκης, Δράκος.

ΚΥΚΛΩΠΕΣ (Παπαχρήστου): Ξηρόπουλος, Καραβασίλης, Κωστόπουλος, Τζινέβης 5, Λαϊλισίδης 2, Κωστόπουλος 3, Μπασδάνης, Γλήνιας, Χαραλαμπίδης 7, Βαρδάκας, Χαριτούλης 1, Σπέντζος 3, Πιστόλας 4