Α2 Ανδρών: To πάλεψαν οι “ανανεωμένοι” Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης με την πρωτοπόρο Πυλαία! Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής και η βαθμολογία

Την υπέρβαση πήγαν να κάνουν οι Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης σε παιχνίδι που έγινε την Τετάρτη στο “Μιχάλης Παρασκευόπουλος” απέναντι σε μια από τις δυνατότερες ομάδες του πρωταθλήματος την Πυλαία και ηττήθηκαν στο φινάλε με 25-30 αν και ήταν μπροστά μέχρι τα μισά σχεδόν του αγώνα και κοντά στο σκορ μέχρι το τέλος.

Οι Κύκλωπες με τον Ηλία Παπαχρήστου στον πάγκο, ήταν μπροστά στο σκορ με 12-10 μέχρι το 25′, αλλά η πρωτοπόρος ομάδα της Πυλαίας μετά και την αναβολή του αγώνα Αρχέλαος με τον Φαίακα Κέρκυρας λόγω απεργίας των πλοίων, με σερί 0-3 πέρασε μπροστά στο φινάλε του ημιχρόνου και ξέφυγε 16-20 στο 40′ της αναμέτρησης.

Σερί 3-0 είχαν και οι Κύκλωπες όπου μείωσαν 19-20 στο 45′ με τους Θεσσαλονικείς να κρατούν το βραχύ προβάδισμα 2-3 τερμάτων με το τελικό 25-30 να τους φέρνει στην κορυφή και τους Εβρίτες να μένουν ουραγοί χωρίς βαθμό.

Τα πεντάλεπτα: 4-3, 6-3, 8-6, 10-10, 12-10, 12-13 (ημίχρονο), 14-17, 16-20, 19-20, 22-24, 23-26, 25-30

ΚΥΚΛΩΠΕΣ (Ηλίας Παπαχρήστου): Χαραλαμπίδης 2, Ισλανίδης, Μπασδάνης, Επιτρόπου 2, Χαραλαμπάκης, Τζαντζάλης, Γλήνιας, Λαιλισίδης 2, Ξηρόπουλος, Κωστόπουλος, Καραβασίλης, Χαριτούλης 3, Τζίνεβης 6, Βαρδάκας, Πιστόλας 5, Καρβουβίδης 5.

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑ  (Πάνος Γούσιος): Ανθομελίδης 3, Μιχαηλίδης, Γιαννακίδης, Κουκμίσης 3, Λασκαρούδης, Τοκατζόγλου, Ψωμαθιανός 1, Πετρίδης 2, Ιλερής 2, Ελέτα, Αλατσατιάνος 1, Ζαφείρης 6, Παπαγεωργίου, Τσεσμετζίδης 10, Παπαγεωργίου 1, Αντωνιάδης 1.
Διαιτητές: Παρασκευούδης- Ουζούνης, Κόκκινη: 45:06 Γούσιος (για έντονη διαμαρτυρία), Δίλεπτα: 4-9, Πέναλτι: 1/1-4/4.