Γ’ Εθνική: Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής και η βαθμολογία του πρώτου ομίλου

Με μία νίκη, δύο ήττες και ισοπαλία στο Θρακιώτικο ντέρμπι ολοκληρώθηκαν οι αγώνες της 3ης αγωνιστικής για τις ομάδες της Θράκης, που αυτή την εβδομάδα η συγκομιδή τους δεν ήταν και η καλύτερη δυνατή.

Ο Ορφέας Ξάνθης μετά την ισοπαλία της προηγούμενης εδομάδας με τον Αετό Ορφανού, το απόγευμα της Κυριακής γνώρισε την πρώτη του ήττα για φέτος, αφού έχασε εντός έδρας από τον Νέστο Χρυσούπολης με 1-3. Από την άλλη στο ντέρμπι της Θράκης της 3ης αγωνιστικής, Δόξα Προσκυνητών και Άρης Αβάτου αναδείχθηκαν ισόπαλοι με λευκό σκορ.

Στο Διδυμότειχο η ΑΕΔ αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από τον Μέγα Αλέξανδρο Καρπερής κατάφερε και έκανε την ολική ανατροπή του σκορ, για να πάνηγυρίσει τη δεύτερη φετινή του νίκη, ενώ στην Καβάλα η Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου γνώρισε βαριά ήττα από τον ΑΟΚ.

12. Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 1 (1-9)

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΠΩΣ ΜΕΤΕΔΩΣΕ ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ ΛΕΠΤΟ ΤΗΝ ΕΞΕΛΙΞΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟ THRAKISPORTS