Σε τέσσερις ομίλους με γεωγραφικά κριτήρια χωρίστηκαν οι 31 ομάδες που δήλωσαν συμμετοχή στην Α’ Φάση του Πρωταθλήματος Παίδων, το οποίο είναι το πρωτάθλημα με τις περισσότερες συμμετοχές.
Στη Β’ Φάση θα προκριθούν οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου, οι οποίες θα παίξουν χιαστί, με τις δύο πρώτες του Α’ Ομίλου να αντιμετωπίζουν αυτές του Β’, ενώ αντίστοιχα θα γίνει και με τους ομίλους Γ’ και Δ’.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των ομάδων της Θράκης στην Α’ Φάση του πρωταθλήματος:
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
1η – ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – 8η
Αρίων Ξάνθης – ΑΕ Κομοτηνής
Ασπίδα Ξάνθης – ΑΟ Χρυσούπολης
Αρίων 2010 Ξάνθης – Λεύκιππος Ξάνθης
Αγία Βαρβάρα – Αστέρας Καβάλας
2η – ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – 9η
Αγία Βαρβάρα – ΑΕ Κομοτηνής
Αστέρας Καβάλας – Αρίων 2010 Ξάνθης
Ασπίδα Ξάνθης – Λεύκιππος Ξάνθης
ΑΟ Χρυσούπολης – Αρίων Ξάνθης
3η – ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – 10η
Αρίων Ξάνθης – Λεύκιππος Ξάνθης
Ασπίδα Ξάνθης – Αστέρας Καβάλας
Αρίων 2010 Ξάνθης – Αγία Βαρβάρα
ΑΕ Κομοτηνής – ΑΟ Χρυσούπολης
4η – ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – 11η
Αρίων 2010 Ξάνθης – ΑΕ Κομοτηνής
Αγία Βαρβάρα – Ασπίδα Ξάνθης
Αστέρας Καβάλας – Αρίων Ξάνθης
Λεύκιππος Ξάνθης – ΑΟ Χρυσούπολης
5η – ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – 12η
Αρίων Ξάνθης – Αγία Βαρβάρα
Ασπίδα Ξάνθης – Αρίων 2010 Ξάνθης
ΑΟ Χρυσούπολης – Αστέρας Καβάλας
ΑΕ Κομοτηνής – Λεύκιππος Ξάνθης
6η – ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – 13η
Ασπίδα Ξάνθης – ΑΕ Κομοτηνής
Αρίων 2010 Ξάνθης – Αρίων Ξάνθης
Αγία Βαρβάρα – ΑΟ Χρυσούπολης
Αστέρας Καβάλας – Λεύκιππος Ξάνθης
7η – ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – 14η
Αρίων Ξάνθης – Ασπίδα Ξάνθης
Λεύκιππος Ξάνθης – Αγία Βαρβάρα
ΑΟ Χρυσούπολης – Αρίων 2010 Ξάνθης
ΑΕ Κομοτηνής – Αστέρας Καβάλας
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
1η – ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – 8η
Σπάρτακος Διδυμοτείχου – ΓΑΣ Κομοτηνή
Αίας Κομοτηνής – Θύελλα Φερών
Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης – Φιλία Ορεστιάδας
Ρεπό: Εθνικός Αλεξανδρούπολης
2η – ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – 9η
Φιλία Ορεστιάδας – Αίας Κομοτηνής
Θύελλα Φερών – Σπάρτακος Διδυμοτείχου
ΓΑΣ Κομοτηνή – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Ρεπό: Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης
3η – ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – 10η
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Θύελλα Φερών
Σπάρτακος Διδυμοτείχου – Φιλία Ορεστιάδας
Αίας Κομοτηνής – Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης
Ρεπό: ΓΑΣ Κομοτηνή
4η – ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – 11η
Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης – Σπάρτακος Διδυμοτείχου
Φιλία Ορεστιάδας – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Θύελλα Φερών – ΓΑΣ Κομοτηνή
Ρεπό: Αίας Κομοτηνής
5η – ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – 12η
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης
Σπάρτακος Διδυμοτείχου – Αίας Κομοτηνής
ΓΑΣ Κομοτηνή – Φιλία Ορεστιάδας
Ρεπό: Θύελλα Φερών
6η – ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – 13η
Αίας Κομοτηνής – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης – ΓΑΣ Κομοτηνή
Φιλία Ορεστιάδας – Θύελλα Φερών
Ρεπό: Σπάρτακος Διδυμοτείχου
7η – ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ – 14η
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Σπάρτακος Διδυμοτείχου
Θύελλα Φερών – Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης
ΓΑΣ Κομοτηνή – Αίας Κομοτηνής
Ρεπό: Φιλία Ορεστιάδας