Super League: Με υπογραφή Μάνταλου η ΑΕΚ πέτυχε «θρυλική» ανατροπή από 0-2 και νίκησε τον Ολυμπιακό στο «ματς της δεκαετίας»

Η ΑΕΚ με επική επιστροφή στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της 0-2 που διαμορφώθηκε στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου και με γκολ του Πέτρου Μάνταλου λίγο πριν το τέλος του αγώνα, νίκησε με 3-2 τον Ολυμπιακό σε ένα ματς – διαφήμιση για το ποδόσφαιρο που τα είχε όλα.

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 0-2 στο 22’ και στο 46’, αλλά η ΑΕΚ έκανε μια φοβερή ανατροπή μετά το 60’. Στο 64’ και στο 79’ ο κορυφαίος της αναμέτρησης Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος με δυο δικά του γκολ ισοφάρισε και στο 90’ ο Μάνταλος έκανε με προβολή από κοντά το 3-2. Ετσι, η ΑΕΚ παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας και ανέβασε τη διαφορά της από τον Ολυμπιακό στους 5 βαθμούς.