Γ’ Εθνική: Οριστικά με 12 ομάδες ο όμιλος που μετέχουν οι ομάδες της Θράκης! Ο πλήρης χάρτης του νέου πρωταθλήματος…

Γ’ Εθνική: Οριστικά με 12 ομάδες ο όμιλος που μετέχουν οι ομάδες της Θράκης! Ο πλήρης χάρτης του νέου πρωταθλήματος…

 

Πραγματοποιήθηκε στα γραφεία της ΕΠΟ η συνεδρίαση της αρμόδιας Επιτροπής που θα προχωρήσει στον καταρτισμό των Ομίλων της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας.

Σύμφωνα με τις πληροφορίες του ThrakiSportS και αφού επισφραγίστηκε η άνοδος της Δόξας Δράμας στη Football League, αποφασίστηκε τελικά να μην μεταφερθεί ομάδα από Κιλκίς ή Χαλκιδική όπως είχε ακουστεί.

Ο Α΄Όμιλος της Γ’ Εθνικής θα έχει 12 ομάδες από τις οποίες η πρωταθλήτρια θα λάβει μέρος στα μπαράζ ανόδου στη Β’ Εθνική ενώ θα υποβιβαστούν συνολικά πέντε ομάδες.

Με βάση την πληροφόρηση που έχει το ThrakiSportS, ο όμιλος θα περιλαμβάνει τις ομάδες από τους νομούς Έβρου, Ροδόπης, Ξάνθης, Καβάλας, Δράμας και Σερρών.

Συνεπώς ο χάρτης του Α’ Ομίλου της Γ’ Εθνικής διαμορφώνεται ως εξής:

ΕΠΣ Έβρου (1): ΑΕ Διδυμοτείχου

ΕΠΣ Θράκης (2): Δόξα Προσκυνητών, Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου

ΕΠΣ Ξάνθης (2): Ορφέας Ξάνθης, Άρης Αβάτου

ΕΠΣ Δράμας (1): Μέγας Αλέξανδρος Ξηροποτάμου

ΕΠΣ Καβάλας (3): Καβάλα, Νέστος Χρυσούπολης, Αετός Ορφανού

ΕΠΣ Σερρών (3): Απόλλων Παραλιμνίου, Ελπίς Σκουτάρεως, Μέγας Αλέξανδρος Καρπερής

 

Οι υπόλοιποι όμιλοι έχουν ως εξής:

2ος ΟΜΙΛΟΣ (13 ομάδες)
ΕΠΣ Μακεδονίας (5) : ΑΠΕ Λαγκαδά, Καμπανιακός, ΑΟ Καρδίας, Μακεδονικός, Αγροτικός Αστέρας
ΕΠΣ Χαλκιδικής (1) : Άρης Παλαιοχωρίου
ΕΠΣ Κιλκίς (1) : Κιλκισιακός
ΕΠΣ Πέλλας (2) : Αλμωπός Αριδαίας, Εδεσσαϊκός
ΕΠΣ Ημαθίας (3) : ΦΑΣ Νάουσα, Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, Φίλιππος Αλεξάνδρειας
ΕΠΣ Πιερίας (1) : Πιερικός

3ος ΟΜΙΛΟΣ (13 ομάδες)
ΕΠΣ Φλώρινας (1) : Ερμής Αμυνταίου
ΕΠΣ Καστοριάς (1) : Καστοριά
ΕΠΣ Ηπείρου (1) : Δόξα Κρανούλας
ΕΠΣ Θεσπρωτίας (2) : Θεσπρωτός, Αστέρας Παραποτάμου
ΕΠΣ Άρτας (1) : Σκουφάς Κομποτίου
ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας (3) : Τηλυκράτης, Εθνικός Φιλιππιάδας, Πανελευκάδιος
ΕΠΣ Κέρκυρας (1) : ΑΕ Λευκίμμης
ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας (1) : Νέος Αμφίλοχος
ΕΠΣ Κοζάνης (2) : Μακεδονικός Φούφα, ΑΕΠ Καραγιαννίων

4ος ΟΜΙΛΟΣ (13 ομάδες)
ΕΠΣ Λάρισας (1) : Αχιλλέας Φαρσάλων
ΕΠΣ Τρικάλων (1) : Διγενής Νεοχωρίου
ΕΠΣ Καρδίτσας (1) : ΑΟ Σελλάνων
ΕΠΣ Θεσσαλίας (5) : Ολυμπιακός Βόλου, Νίκη Βόλου, Ρήγας Φεραίος, Γ.Σ. Αλμυρού, Βόλος ΝΠΣ
ΕΠΣ Φθιώτιδας (1) : Οπούντιος Μαρτίνου
ΕΠΣ Ευρυτανίας (1) : ΑΠΟΚ Βελούχι
ΕΠΣ Φωκίδας (1) : Αστέρας Ιτέας
ΕΠΣ Βοιωτίας (2) : ΑΟ Θήβα, ΑΠΟ Αμβρυσσέας

5ος ΟΜΙΛΟΣ (12 ομάδες)
ΕΠΣ Κεφαλληνίας (1) : Παλληξουριακός
ΕΠΣ Ζακύνθου (1) : Ζάκυνθος
ΕΠΣ Αχαΐας (2) : Αχαϊκή, Διαγόρας Βραχνέικων
ΕΠΣ Ηλείας (3) : ΠΑΟ Βάρδας, Αστέρας Αμαλιάδας, Πανηλειακός
ΕΠΣ Μεσσηνίας (2) : Τσικλητήρας Πύλου, Καλαμάτα
ΕΠΣ Λακωνίας (1) : Αστέρας Βλαχιώτη
ΕΠΣ Αρκαδίας (2) : Παναρκαδικός, Λεωνίδιο

6ος ΟΜΙΛΟΣ (11 ομάδες)
ΕΠΣ Πειραιά (4) : Ιωνικός, Εθνικός, Προοδευτική, ΑΠΟ Κερατσίνι
ΕΠΣ Κορίνθου (3) : ΑΟ Λουτράκι, ΑΟ Ζευγολατιού, Πέλοπας Κιάτου
ΕΠΣ Δωδεκανήσου (3) : Ιάλυσος Ρόδου, ΑΣ Ρόδος, Διαγόρας Ρόδου
ΕΠΣ Δυτικής Αττικής (1) : Ένωση Πανασπροπυργιακού/Δόξας

7ος ΟΜΙΛΟΣ (11 ομάδες)
ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής (3) : Τριγλία Ραφήνας, Θύελλα Ραφήνας, Αήττητος Σπάτων
ΕΠΣ Αργολίδας (3) : ΑΕ Ερμιονίδας, Παναργειακός, Ερμής Κιβερίου
ΕΠΣ Λέσβου (2) : Αιολικός, Διαγόρας Αγίας Παρασκευής
ΕΠΣ Κυκλάδων (1) : Πανθηραϊκός
ΕΠΣ Εύβοιας (2) : ΑΟ Χαλκίς, Ταμυναϊκός

8ος ΟΜΙΛΟΣ (11 ομάδες)
ΕΠΣ Αθηνών (5) : Άγιος Ιερόθεος, Φωστήρας, ΑΕ Κηφισιά, Ηλυσιακός, Αιγάλεω
ΕΠΣ Χανίων (1) : ΑΟ Παλαιόχωρας
ΕΠΣ Ρεθύμνου (2) : Ερμής Ζωνιανών, ΑΕ Μυλοποτάμου
ΕΠΣ Ηρακλείου (2) : Ατσαλένιος, Ηρόδοτος
ΕΠΣ Λασιθίου (1) : ΟΦ Ιεράπετρας

ΚΑΙ ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΟΜΙΛΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΤΗΣ ΘΡΑΚΗΣ: ΠΡΟΒΛΕΨΤΕ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗΣ ΣΑΣ ΘΡΑΚΙΩΤΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΣΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΣΤΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΗΜΗ ΜΠΑΛΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ Γ’ ΕΘΝΙΚΗΣ NIKE MAGIA, ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΤΗΣ PREMIER LEAGUE

Σχόλια

comments

Close