Γ’ Εθνική: Νικητής ο ΓΑΣ στο φιλικό παιχνίδι της Κομοτηνής με αντίπαλο τον Αίαντα

Το πρώτο τους φιλικό παιχνίδι, προπονητικού χαρακτήρα, έδωσαν ΓΑΣ και Αίαντας Κομοτηνής στο κλειστό γυμναστήριο του 2ου Λυκείου της πόλης της Θράκης.

Νικητής αναδείχθηκε ο ΓΑΣ με 69-43, έχοντας τον έλεγχο από την αρχή του αγώνα και έχοντας σαν όπλο την άμυνα, με τον Νεοκλή Λεμονίδη και τον Δημήτρη Οικονομίδη να δοκιμάζουν όλους τους παίκτες, αλλά και πολλά σχήματα και συστήματα.

Ο ΓΑΣ ξεκίνησε από την αρχή δυνατά το παιχνίδι παίρνοντας διψήφια διαφορά και κλείνοντας το ημίχρονο μπροστά με 40-25. Στο δεύτερο ημίχρονο και παρά τις συνεχείς αλλαγές η διαφορά μεγάλωσε κι άλλο και άγγιξε και τους 30 πόντους, με τον Αίαντα να προσπαθεί, αλλά να είναι άστοχος στην επίθεση. Έτσι ο ΓΑΣ έφτασε στο τελικό 69-43, το οποίο άφησε απόλυτα ικανοποιημένο τον Νεοκλή Λεμονίδη.