World League: Έκανε το ματς της ζωής του με την Εθνική ο Κουμεντάκης, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό

Ίσως την καλύτερη εμφάνισή του με την φανέλα της Εθνικής Ομάδας πραγματοποίησε το βράδυ της Κυριακής απέναντι στην Ισπανία ο Ραφαήλ Κουμεντάκης.

Όπως αναφέρθηκε και στο ρεπορτάζ του αγώνα, σημείωσε 19 πόντους, 14 με επιθέσεις και 5 με άσσους και ήταν μακράν ο πολυτιμότερος παίκτης της Εθνικής Ομάδας.

Το γεγονός δεν πέρασε απαρατήρητο και από την επίσημη σελίδα της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας Πετοσφαίρισης FIVB, που έκανε και ένα σχετικό γράφημα με τον MVP της Ισπανίας.

Ως γνωστόν, η νίκη χάθηκε στις λεπτομέρειες αφού παρά το γεγονός ότι το σκορ έγραψε 3-1, στην αναμέτρηση της Βαρκελώνης όλα τα σετ ήταν γεμάτα.

Η ουσία όμως είναι ότι δεν ήρθε για την Εθνική Ομάδα, που επέστρεψε από την Ισπανία με τρεις σερί ήττες. Ωστόσο η εμφάνιση του Κουμεντάκη ήταν από τα θετικά της όλης αποστολής.