LIVE το Κύπελλο Ερασιτεχνών: ΑΕ Διδυμοτείχου – Προσοτσάνη, Πέρνη – ΠΑΟΚ Κοσμίου και Άρης Αβάτου – Ελπίδα Σκουτάρεως

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS τους τρεις αγώνες νοκ άουτ για την πρώτη φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδος, στους οποίους μετέχουν οι τρεις κυπελλούχοι της Θράκης: η ΑΕ Διδυμοτείχου από τον Έβρο, ο ΠΑΟΚ Κοσμίου από την Ροδόπη και ο Άρης Αβάτου από την Ξάνθη. Ο Κώστας Καραγιάννης υποδέχεται τις πληροφορίες από τα τρία γήπεδα και μεταδίδει…

Καλησπέρα. Από αυτήν την ανάρτηση θα έχετε ενημέρωση για τα τρία νοκ άουτ παιχνίδια της πρώτης φάσης του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ελλάδος, στα οποία μετέχουν οι τρεις εκπρόσωποι της Θράκης.

Ωρα 14:45  Στις 4.00 το απόγευμα η ΑΕ Διδυμοτείχου που έφτασε σε κατάκτηση κυπέλλου ΕΠΣ Έβρου μετά από 37 χρόνια και είναι η μόνη θρακιώτικη ομάδα από τις συμμετέχουσες που έφτασε και σε κατάκτηση Κυπέλλου Ερασιτεχνών, φιλοξενεί στο Διδυμότειχο την κυπελλούχο ΕΠΣ Δράμας, τον ΑΟ Προσοτσάνης.

Ωρα 14:49  Την ίδια ώρα στο Δημοτικό Στάδιο της Χρυσούπολης ο Κεραυνός Πέρνης που κατέκτησε το Κύπελλο στην ΕΠΣ Καβάλας και βασίζεται σε μεγάλο βαθμό σε Θρακιώτες, αφού από την Ξάνθη είναι ο προπονητής του και πέντε βασικοί του παίκτες, φιλοξενεί τον ΠΑΟΚ Κοσμίου που κατέκτησε πριν δέκα μέρες το Κύπελλο ΕΠΣ Θράκης.

Ωρα 14:52  Τέλος, μια ώρα πιο μετά, στις πέντε το απόγευμα στο γήπεδο του ΑΟΞ, ο Άρης Αβάτου που κατέκτησε το Κύπελλο ΕΠΣ Ξάνθης θα φιλοξενήσει την Ελπίδα Σκουτάρως, ομάδα που κατέκτησε το τρόπαιο στην ΕΠΣ Σερρών.

Ωρα 14:55  Ο αγώνας αυτός θα ξεκινήσει πιο αργά, γιατί αυτήν την ώρα, σε πέντε λεπτά για την ακρίβεια, ξεκινά στα Πηγάδια ο κρίσιμος αγώνας της Ξάνθης με τον Παναιτωλικό για το πρωτάθλημα της Super League.

Ώρα 15:39 Μόλις μάθαμε την ενδεκάδα του ΠΑΟΚ Κοσμίου. Η ομάδα της Ροδόπης θα αγωνιστεί με τους εξής: Δεληγιάννης, Λεβεντέλης, Μαδούρας, Μητρούσης, Βοργιατζίδης, Κυπιρτόγλου, Ξενάκης, Μουρατίδης, Ταμάμης, Φλέγγας, Ερκάν

Ώρα 15:46 Για τον Κεραυνό Πέρνης ξεκινάνε οι Γιουργούσης, Καλαμάρης, Δόρκας, Κιόρης, Κασαμπάς, Ιβανίδης, Νάνος, Ευφροσυνίδης, Αλή Μπαρή, Μαυροματίδης, Κιουμουρτζής.

Ώρα 15:52 Πρώτη ενημέρωση και από το Διδυμότειχο για την ενδεκάδα της ΑΕ Διδυμοτείχου. Οι έντεκα που ξεκινάνε το παιχνίδι είναι οι Κυριακίδης, Θάνος, Παντελίδης, Τζανετάκος, Κοτζά, Πετρόπουλος Σ., Αγγελακάκης, Μαμρικισβίλι, Γωνιάδης, Γιαννόπουλος, Γκαβανόζης

Ώρα 15:56 Για την Προσοτσάνη ξεκινάνε την αναμέτρηση οι Καρίπης, Μπ. Αθανασιάδης, Παπαμιχαήλ, Γεωργιάδης, Αστερίου, Φερφέρης, Παπαδόπουλος, Ρούσσος, Καλαϊτζής, Περσιανλής.

Ώρα 16:02 Και στα δύο γήπεδα έχουμε την επίσημη εμφάνιση των δύο ομάδων. Όλα έτοιμα για τη σέντρα σε Χρυσούπολη και Διδυμότειχο

Ώρα 16:07 Πρώτη καλή στιγμή στο Διδυμότειχο μόλις στο 2ο λεπτό, με τον Γκαβανόζη να γυρίζει επικίνδυνα από τα αριστερά στο ύψος της μικρής περιοχής και τον Καρίμπη να πέφτει και να μπλοκάρει

Ώρα 16:09 Γκοοοοοοοοοολ για τον ΠΑΟΚ Κοσμίου! Στην πρώτη καλή στιγμή στη Χρυσούπολη ο Μουρατίδη με σουτ ανοίγει το σκορ! Κεραυνός Πέρνης – ΠΑΟΚ Κοσμίου 0-1

Ώρα 16:12 Κόντρα επίθεση για την Προσοτσάνη, ο Κυριακίδης θα βγει έξω από τη μεγάλη περιοχή του και θα απομακρίνει

Ώρα 16:13 Νέα επικίνδυνη στιγμή για την ΑΕΔ, με τον Γκαβανόζη και πάλι να βγάζει τη σέντρα και τον Καρίμπη να μπλοκάρει μπροστά από δύο παίκτες του Διδυμοτείχου

16:16 Γκοοοοοοοοοολ για την ΑΕΔ! Φάουλ του Παντελίδη στο 11′ από τα δεξιά, ο Πετρόπουλος μέσα από τη μεγάλη περιοχή αμαρκάριστος θα πιάσει με τη μία ένα πλασέ και θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα! ΑΕ Διδυμοτείχου – Προσοτσάνη 1-0

Ώρα 16;20 Προσπαθεί να ανεβάσει ρυθμό ο Κεραυνός Πέρνης μετά το γκολ που δέχθηκε η ομάδα της Καβάλας στα πρώτα λεπτά, όμως ο ΠΑΟΚ Κοσμίου αμύνεται εξαιρετικά

Ώρα 16:25 Γκολ για τον Κεραυνό Πέρνης. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αλή Μπαρή, η μπάλα στα δίχτυα του Δεληγιάννη. Κεραυνός Πέρνης – ΠΑΟΚ Κοσμίου 1-1

Ώρα 16:29 Χωρίς προβλήματα διατηρεί το προβάδισμα το Διδυμότειχο, καθώς η Προσοτάνη δεν έχει απειλήσει ούτε μία φορά σε αυτά τα πρώτα 25 λεπτά του αγώνα

Ώρα 16:33 Γκοοοοοοοοοολ για την ΑΕΔ! Κόρνερ του Γωνιάδη στο 29′, γυριστή κεφαλιά του Γιαννόπουλου και η μπάλα στα δίχτυα του Καρίμπη. ΑΕ Διδυμοτείχου – Προσοτσάνη 2-0

Ώρα 16:39 Νέα ωραία προσπάθεια για την ΑΕΔ, η οποία όχι μόνο δεν απειλείται, αλλά κυνηγάει και άλλο τέρμα

Ώρα 16:45 Γκολ για τον Κεραυνό Πέρνης. Και πάλι σκόρερ ο Αλή Μπαρή, με την ομάδα της Καβάλας να γυρίζει το παιχνίδι, καθώς μετά το γκολ που είχε δεχθεί στην αρχή, άρχισε να αυξάνει την πίεση της. Κεραυνός Πέρνης – ΠΑΟΚ Κοσμίου 2-1

Ώρα 16:51 Ημίχρονο σε Διδυμότειχο και Χρυσούπολη, με την ΑΕΔ να προηγείται με 2-0 της Προσοτσάνης και τον Κεραυνό Πέρνης να έχει γυρίσει το παιχνίδι και να προηγείται με 2-1 του ΠΑΟΚ Κοσμίου

Ώρα 16:54 Περνάμε σιγά σιγά και στο γήπεδο του ΑΟΞ και στην αναμέτρηση του Άρη Αβάτου με την Ελπίδα Σκουτάρεως. Για τον γηπεδούχο Άρη οι έντεκα που θα ξεκινήσουν την αναμέτρηση είναι οι Αμουτζάκης, Κούτρας, Μπουνταγκίδης, Παπαδιώτης, Σουκρη Ογλου, Δόντσος, Δεσύλλας, Γκέκας, Χαριτίδης, Ευθυμιάδης

Ώρα 16:59 Για την Ελπίδα Σκουτάρεως αρχίζουν το παιχνίδι οι Νικολούδης, Κωφοκώτσιος, Πασχαλούδης, Δίγκας, Κουτζαβασίλης, Μουσικάκης, Ουζούνογλου, Γεωργιάδης, Γκόγκας, Στεφανίδης, Τάντιτς.

Ώρα 17:05 Έναρξη του αγώνα στο γήπεδο του ΑΟΞ, έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου σε Διδυμότειχο και Χρυσούπολη

Ώρα 17:08 Γκοοοοοοοοοολ για τον ΠΑΟΚ Κοσμίου! Δεύτερο γκολ για το Κόσμιο και πάλι με τον Μουρατίδη. Κεραυνός Πέρνης – ΠΑΟΚ Κοσμίου 2-2

Ώρα 17:09 Γκοοοοοοοοοολ για την ΑΕΔ! Στο 48′ η ΑΕΔ σφραγίζει την πρόκριση, με τον Αγγελακάκη να περνάει την άμυνα της Προσοτσάνης και να πλασάρει εύστοχα τον Καρίμπη. ΑΕ Διδυμοτείχου – Προσοτσάνη 3-0

Ώρα 17:14 Γκοοοοοοοοοολ για τον ΠΑΟΚ Κοσμίου! Σε σύγχυση στην περιοχή της Πέρνης μετά από σέντρα του Βοργιατζίδη, ο Κιόρης στην προσπάθεια του να διώξει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Κεραυνός Πέρνης – ΠΑΟΚ Κοσμίου 2-3

Ώρα 17:18 Γκολ για την Ελπίδα Σκουτάρεως. Ο Τάντιτς στο 11′ ανοίγει το σκορ με δυνατό σουτ για την ομάδα των Σερρών, έχοντας φύγει από οριακή θέση. Άρης Αβάτου – Ελπίδα Σκουτάρεως 0-1

Ώρα 17:30 Βρισκόμαστε στο 75′ σε Πέρνη και Διδυμότειχο με τις ομάδες της Θράκης να είναι μπροστά στο σκορ και αν μείνουν έτσι τα αποτελεσματα θα αναμετρηθούν μεταξύ τους στο Διδυμότειχο, ενω στο 30′ το Άβατο είναι πίσω στο σκορ.

Ώρα 17:39  Στο Άβατο βρισκόμαστε περίπου στο 40′  και ο Στεφανίδης δεν μπορεί να νικήσει τον Αμουτζάκη από πλεονεκτική θέση.

Ώρα 17:45 Γκοοοοοοοοοολ για την ΑΕΔ! Στο 85′ η ΑΕΔ σκοραρει και πάλι με φαουλ του Στέφανου Πετρόπουλου. ΑΕ Διδυμοτείχου – Προσοτσάνη 4-0

Ώρα 17:47 Γκοοοοοοοοοολ για τον ΠΑΟΚ Κοσμίου! Με εκπληκτικό φάουλ ο Ξενακης σκοραρει και καθαρίζει την πρόκριση. Κεραυνός Πέρνης – ΠΑΟΚ Κοσμίου 2-4

Ωρα 17:49 Λήξη αγώνα στο Διδυμότειχο. Μεγάλη νίκη για την ΑΕΔ που σε αυτό τον θεσμό δείχνει αήττητη αν και πέρασαν 37 χρόνια από την τελευταια συμμετοχή της. Τελικο αποτέλεσμα ΑΕ Διδυμοτείχου-Προσοτσάνη 4-0.

Ωρα 17:49 Λήξη αγώνα στην Χρυσούπολη. Μεγάλη νίκη για το ελλειπή Κόσμιο που έκανε σούπερ ανατροπή επί της Πέρνης των Ξανθιωτών και την άλλη εβδομάδα θα πάει στο Διδυμότειχο να αντιμετωπίσει την ΑΕΔ. Τελικο αποτέλεσμα Κεραυνός Πέρνης – ΠΑΟΚ Κοσμίου 2-4

Ωρα 17:51 Λήξη ημιχρόνου στην Ξάνθη. Σε αντίθεση με τις άλλες ομάδες ο Άρης δεν τα πάει καλά και είναι πίσω στο σκορ από την πολύ καλή και έμπειρη ομάδα από τις Σέρρες. Ημίχρονο  Άρης Αβάτου-Ελπίδα Σκουταρίου 0-1.

Ωρα 18:07 Εναρξη του αγώνα για το δευτερο ημίχρονο στο Άβατο στο οποίο θα στρέψουμε και την προσοχή μας μετα την λήξη των δυο άλλων παιχνιδιών, όπου είχαμε θετική έκβαση για τις Θρακιώτικες ομάδες. Ελπίζουμε το ίδιο να κάνει ο Άρης και να ανατρέψει την εις βάρος του κατάσταση.

Ωρα 18:08 Αλλαγή για το Άβατο. Ο Κυριάκος Κετσιεμενίδης στην θέση του κακού στο παιχνίδι Σουκρή μπαίνει ο Πασχαλάκης.

Ωρα 18:15 Μπήκε καλύτερα το Άβατο έχοντας πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού αλλα στα πρωτα λεπτά δεν μπορεί να δημιουργήσει κατι αξιόλογο.

Ωρα 18:22 Κίτρινη στον Πασχαλούδη για την Ελπίδα

Ωρα 18:23 Καλή φαση για το Άβατο σε φαουλ του Χαριτούδη, αλλα ο πορτιερο της Ελίδας κρατα το μηδέν.

Ωρα 18:24 Πανικός στις εξέδρες με συμπλοκές ανάμεσα στους οπαδούς τοων δυο ομάδων. Απίστευτο!

Ωρα 18:28 Ζητά πέναλτι ο Άρης Αβάτου με τον Πασχαλάκη που ανατρέπεται φανερά αλλα ο Σερραίος διαιτητής Σιδηρόπουλος αν και το σκεφτεται δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι. Θυμίζουμε ο Σιδηρόπουλος ανήκει στην ΕΠΣ Έβρου.

Ωρα 18:34 Δυο αλλαγες μια για κάθε ομάδα. Ο Στεφανίδης αφήνει την θέση του στον Ζαχαριά για την Ελπίδα, ενω για τον Άρη ο Γ. Βασιλειάδης παιρνει  την θέση του Ευθυμιάδη.

Ωρα 18:36 Καλή φάση για την Ελπίδα αλλα το σουτ του νεοεισερχόντα Ζαχαρια κοντραρε στον Κουτσούμπα και έφυγε κόρνερ. Στη συνέχεια οι της Ελπίδας διαμαρτύρονται για πέναλτι στον Σιδηρόπουλο που δέιχνει πάιζεται.

Ωρα 18:39 Νεα αλλαγη για την Ελπίδα. Ο Κεχαγιας στην θέση του Ουζούνογλου.

Ωρα 18:42 Μπαίνουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο με τον Άρη να πρέπει να πιέσει περισσότερο για να μπορέσει τουλάχιστον να στείλει το παιχνίδι στην παράταση.

Ωρα 18:48 Μεγάλη ευκαιρία για το Άβατο όταν από σέντρα του Μπουντακίδη ο Δοντσιος από καλή θέση σούταρε αλλα η μπλα κοντραρε και βγήκε κόρνερ.

Ωρα 18:49 Δυο αλλαγες μια για κάθε ομάδα και πάλι. Ο Χαριτιδης δίνει την θεση του στον Γιωργο Βασιλειαδη,  ενω  στην θεση του Ταντιτς περνά ο Σ. Παπαδόπουλος.

Ωρα 18:52 Μπήκαμε στις καθυστερήσεις και σε σεντρα του Γιαννη Βασιλειαδη ο Κουτσούμπας που ανεβηκε έπιασε κεφαλιά αλλα ο Νικολουδης μπλοκαρε.

Ωρα 18:53 Κίτρινη στον Γιάννη Βασιλειαδη για διαμαρτυρια στο κέντρο του γηπέδου. Κερδίζει χρόνο η Ελπίδα.

Ωρα 18:57 Λήξη αγώνα στην Ξάνθη. Σε αντίθεση με τις άλλες ομάδες ο Άρης Αβάτου αποκλείστηκε αν και άξιζε τουλάχιστον κάτι καλύτερο στον αγώνα. Τελικό αποτέλεσμα  Άρης Αβάτου-Ελπίδα Σκουταρίου 0-1.