Super League: Νέα εντός έδρας ισοπαλία για τους νέους της Ξάνθης με τον Παναιτωλικό

Σε αγώνα για την 27η αγωνιστική η ομάδα νέων της Ξάνθης παραχώρησε νέα εντός έδρας ισοπαλία 1-1 στον Παναιτωλικό στα Πηγάδια αν και προηγήθηκε μετα από αυτήν με τον Λεβαδειακό και παρέμεινε χαμηλά στην βαθμολογία.

Η Ξάνθη σε άλλο ενα παιχνίδι που προηγήθηκε με τον Σαμπανίδη στο 8ο λεπτό του αγώνα, δεν μπόρεσε να κρατήσει το αποτέλεσμα αφού ισοφαρίστηκε λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου στο 38′ με το πλασέ του Καββαδία και παρά τις προσπάθειες των παιδιών του Κώστα Προδρομίτη δεν καταφεραν να πετύχουν το τερμα που θα τους επανέφερε στα νικηφόρα αποτελέσματα.

Έτσι η Ξανθη έφτασε τους 24 βαθμούς, ενω ο Παναιτωλικός κρατληθηκε ψηλά έχοντας 36 βαθμούς. Διαιτητής ήταν ο Χρήστος Κακουλίδης με  βοηθούς τους Γιάννη Ζηλούδη και τον Τάσο Παντικίδη από την ΕΠΣ Θράκης.

ΞΑΝΘΗ: Σαββίδης, Καλογιάννης, Ψεμματάς, Πεταλωτής, Βαφειάδης, Τσέλα, Κώστας (80′ Τσάπαρης), Καπτέλι (60′ Παπαδόπουλος), Σαμπανίδης, Μελισσόπουλος (86′ Ιωσηφίδης), Χατζηχασάνογλου