Γ’ Εθνική: Λύγισε στο δεύτερο ημίχρονο ο ΓΑΣ Κομοτηνή και ηττήθηκε από τους Ικάρους Σερρών

Πάλεψε για ένα ημίχρονο ο ΓΑΣ, ο οποίος ηττήθηκε με 73-58 από τους πρωτοπόρους Ικάρους Σερρών. Η ομάδα της Κομοτηνής ήταν ανταγωνιστική για 20 λεπτά, όμως ένα σερί της ομάδας των Σερρών στην αρχή του τρίτου δεκαλέπτου ήταν αυτό που έκρινε το παιχνίδι.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ντέρμπι, με τις δύο ομάδες να είναι συνεχώς κοντά στο σκορ και την ομάδα των Σερρών να είναι μπροστά με 20-17 στο πρώτο δεκάλεπτο και με 33-31 στο ημίχρονο.

Ένα σερί 13-0 στην αρχή της τρίτης περιόδου ήταν αυτό που έκρινε την αναμέτρηση, καθώς οι Ίκαροι προηγήθηκαν με 46-31 και έκλεισαν το τρίτο δεκάλεπτο με σκορ 52-40. Στην τέταρτη περίοδο οι παίκτες του ΓΑΣ προσπάθησαν να μειώσουν, όμως οι Ίκαροι διατήρησαν τη διψήφια διαφορά και έφτασαν στο τελικό 73-58.

Δεκάλεπτα: 20-17, 33-31 (ημίχρονο), 52-40, 73-58 (τελικό αποτέλεσμα)

Διαιτητές: Εκίζογλου-Μαλτέσιος

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Ποργιόπουλος) Γιαννούλης, Γρίψιος Π 11, Γεωργιανός 18, Τράκας 22(2), Γρίψιος Γκούντζιας 10 Σταματόπουλος, Παρχαρίδης 3 (1), Θολιώτης 11 (1), Φώτογλου.

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Λεμονίδης) Σαββίδης 2, Σκέμπη 6, Αθανασίου 3 (1), Χατζηδημητρίου 7, Κανάρας 6 (1), Σιμάκης 11, Καλατζής 7, Καραμπέκης 6, Χαλήλ 10.