Πρωτιές του Πανθρακικού Ομίλου Αντισφαίρισης Κομοτηνής σε Βόλο και Σέρρες

Τη πρώτη θέση κατέκτησε η 16χρονη Βάλια Σαμάρα στο Εθνικό Πρωτάθλημα Τένις που διεξήχθη στον Βόλο.

Η πρωταθλήτρια του Πανθρακικού Ομίλου Αντισφαίρισης Κομοτηνής (ΠΟΑΚ) κατέκτησε την πρώτη θέση στο διπλό των κοριτσιών κάτω των 16 ετών  ενώ στο ατομικό των 32 αθλητριών αποκλείστηκε στα ημιτελικά.

Ο ΠΟΑΚ σάρωσε και στις Σέρρες στο Περιφερειακό Πρωτάθλημα Ανατολικής Μακεδονίας – Θράκης (2Ε3) στο οποίο συμμετείχαν τρεις αθλητές του και κέρδισαν ισάριθμα μετάλλια.

Οι δυο τενίστες Δημήτρης Παπαδόπουλος και Σπύρος Τερλεμές αγωνίστηκαν στον τελικό των Αγοριών κάτω των 14 ετών μεταξύ τους με τον Παπαδόπουλο να κερδίζει τον Τερλεμέ.

Ο αδερφός του Σπύρου Τερλεμέ, Κώστας έφτασε μέχρι τα ημιτελικά κερδίζοντας τη δεύτερη θέση καθώς έχασε στα σημεία από αθλητή του ΣΑ Σερρών