Α2 Ανδρών: Αναμενόμενη ήττα της ΑΕ Κομοτηνής από τον πρωτοπόρο Νέστορα των Γκιρτζίκη και Κράβαρικ

Δεν τα κατάφερε στο γήπεδο Βότση την Θεσσαλονίκη η ΑΕ Κομοτηνής όπου για την 14η αγωνιστική στην Α2 ανδρών ηττήθηκε από τον πρωτοπόρο Νέστωρα των Αντρέι Κραβαρικ και Κώστα Γκιρτζίκη με 3-0.

Η ομάδα του Ανέστη Γιαννακόπουλο δεν μπόρεσε να προβάλλει αντίσταση σε κανένα σημείο του αγώνα απέναντι σε μια ομάδα που έχει 13 νικες σε ισαριθμα παιχνίδια και υπέκυψε φυσιολογικά μενοντας στους 15 βαθμούς.

H AEK μπήκε καλα στο πρωτο σετ και προηγήθηκε μ ε 7-8 και 13-15 αλλα με λάθη στην άμυνα εμεινε γρηγορα πίσω στο σκορ 19-16 και ηττήθηκε με 25- 21.

To δεύτερο ήταν πανομοιότυπο με το πρώτο με την ομάδα της Κομοτηνής να ξεκινά καλα προηγούμενη με 2-4 αλλα τελικά να μην αντέχει στο τέλος και να γνωρίζει την ήττα με 25-17.

Στο τρίτο σετ η ΑΕΚ έφτασε κοντα στην πήγή προηγήθηκε 15-19 και 20-23, εφτασε κοντα στο σετ μπολ με 21-24 αλλα τελικα με λάθος επιλογές ηττηθηκε με 26-24 δεχομενη ένα σερί 5-0 στο τέλος.

Τα σετ: 25-21, 25-17, 26-24

ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Γιαννακόπουλος): Μαρούτσης, Φάκας, Χρηστουηλίας, Δημόπουλος, Τερζόγλου, Παπαιωάννου (λ), Ανδρεάδης, Χατζηβλασίου, Καλόβολος