Α2 Γυναικών: Λύγισε στο τέλος η Ασπίδα και γνώρισε την ήττα από τον ΑΟ Σερρών

Δεν τα κατάφερε η Ασπίδα Ξάνθης να πάρει τη νίκη στις Σέρρες, με την οποία θα κλείδωνε την υπόθεση παραμονή, καθώς ηττήθηκε με 65-56 από τον τοπικό Αθλητικό Όμιλο.

Η Ασπίδα ήταν μπροστά στο πρώτο ημίχρονο με 33-34, ενώ έξι λεπτά πριν το τέλος το σκορ ήταν 50-48. Όμως στο από εκείνο το σημείο και μετά η Ασπίδα λύγισε από τις απουσίες, με αποτέλεσμα ο ΑΟ Σερρών να φτάσει στη νίκη με 65-56. Νέο πρόβλημα για την Ασπίδα αυτό της Μεχμέτ-Ουστά, η οποία τραυματίστηκε λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Δεκάλεπτα: 18-11, 33-34 (ημίχρονο), 46-44, 65-56 (τελικό αποτέλεσμα)

Διαιτητές: Πράττος-Τσαλκιτζής Αρ.

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ (Δώδος): Μαραγκού 17 (4), Τόγα 20 (3), Μπακιρτζίδου Μ. 6, Τζιαμπάζη 6 (2), Λαδοπούλου Κ. 3, Βλαχβέη 3 (1), Νασιάκου 10.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά, Καραλίδου Σ. 18 (4), Κουτρουβέλη, Καρακώστα 9, Παπαχρυσοβέργη, Καραλή 2, Σουλιώτη 13, Σακουλάκη 14 (2).