Έντεκα μετάλλια με τρία χρυσά για τον Πρόμαχο Ορεστιάδας στην Θεσσαλονίκη (+photos)

Στο 1ο Προκριματικό Πρωτάθλημα της Ένωσης Τae Kwon Do Βορείου Ελλάδος (ΕΤΑΒΕ) που διοργανώθηκε το Σαββατοκύριακο 11 και 12 Φεβρουαρίου 2017 στη Θεσσαλονίκη τελείωσε με τον καλύτερο τρόπο για τον Αθλητικό Σύλλογο TAEKWONDO WTF “ΠΡΟΜΑΧΟΣ ” ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ , αφού έντεκα  από τους συνολικά 22 αθλητές-τριες που συμμετείχαν κέρδισαν μετάλλια σε όλες τις κατηγορίες.

Στο Πρωτάθλημα συμμετείχαν 102 Αθλητικά σωματεία συνολικά 1.243 αθλητές-τριες από τη Βόρεια Ελλάδα. Οι αγώνες διεξήχθησαν σε οκτώ τερεν με τους νέους κανονισμούς της WTF κάνοντας το άθλημα ποιο μαχητικό γρήγορο και έχοντας πλέον ίσες ευκαιρίες ακόμη και αυτοί οι αθλητές που υστερουσαν σε ύψος.
Επίσης για πρώτη φορά έγινε χρήση των ηλεκτρονικών θωράκων 2η γενιάς της Ισπανικής εταιρείας DAEDO .

Ο Α.Σ TAEKWONDO WTF ” ΠΡΟΜΑΧΟΣ” ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ κατέκτησε 3 ΧΡΥΣΑ, 2 ΑΣΗΜΕΝΙΑ και 6 ΧΑΛΚΙΝΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ. Τα Μετάλλια κατέκτησαν οι παρακάτω αθλητές-τριες: