Volley League: Ήττα από τον Ολυμπιακό με παράπονα και παραιτήσεις για τον ΠΑΟΚ του εκπληκτικού και πάλι Ανδρεάδη! H νέα βαθμολογία

Την νίκη με 3-2 επί του ΠΑΟΚ πήρε ο Ολυμπιακός με 3-2 στην Θεσσαλονίκη στο ντερμπι που ολοκλήρωσε την 15η αγωνιστική και δύσκολα θα χασει την πρωτη θεση στην κανονική περίοδο της VolleyLeague.

Οι Θεσσαλονικεις εχουν παράπονα από την διαιτησία κυρίως στο τεταρτο σετ, με τον προεδρο του ΠΑΟΚ να παραιτείται μετά το ματς, ωστόσο ο Ολυμπιακός και χωρίς τον Αγκάμεζ έδειξε οτι δικαια ειναι πρωτος και αηττητος στο πρωταθλημα με 15 νικες σε ισάριθμα ματς.

Από τον ΠΑΟΚ αγωνίστηκαν ως λίμπερο ο Κωνσταντινίδης για λίγο στο τρίτο σετ και ο Γκαράς έχοντας 61% υποδοχή, ενω και ο Ανδρεαδης απέναντι σε μια από τις πρωην ομαδες του είχε 14 πόντους με 9/12 επιθεσεις με 1 άσσος και 4  μπλοκ. Από τον Ολυμοιακό για άλλο ενα παιχνίδι εντυπωσιακός ήταν ο πρωην της Ορεστιάδας Άθος Κόστα με 16 πόντους.