ΕΣΠΕΘΡ: Προβάδισμα τίτλου για τον Έβρο Σουφλίου! Τα αποτελέσματα του Πρωταθλήματος Ανδρών και η βαθμολογία

Σαφές προβάδισμα τίτλου απέκτησε ο Έβρος Σουφλίου στο Πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Ανδρών που διοργανώνει η ΕΣΠΕ Θράκης και Ανατολικής Μακεδονίας, καθώς πέρασε νικηφόρα και από την Καβάλα σε εξ αναβολής αγώνα για την 2η αγωνιστική που είχε διεξαχθεί τον Νοέμβριο.

Συγκεκριμένα, σε αγώνα που διεξήχθη αργά το βράδυ της Κυριακής και ολοκληρώθηκε περίπου στις δέκα το βράδυ, ο Έβρος Σουφλίου νίκησε μέσα στην Καβάλα την τοπική ομάδα με 3-2 σετ. Έφτασε έτσι τους 17 βαθμούς και διατηρείται στην κορυφή έχοντας πλέον προβάδισμα ασφαλείας πέντε πόντων από Ερμογένη και Καβάλα, που όμως έχουν ένα ματς λιγότερο.

Σε άλλον αγώνα, επίσης εξ αναβολής, αλλά για την 6η αγωνιστική, πρεμιέρα του δεύτερου γύρου, τα υπόλοιπα παιχνίδια της οποίας διεξήχθησαν την περασμένη εβδομάδα, ο Ερμογένης Ξάνθης κέρδισε το Σάββατο μέσα στις Σέρρες την Άρτεμις με 3-0 σετ και διατηρήθηκε ζωντανός στο παιχνίδι της κατάκτησης της πρώτης θέσης.