Β’ Εθνική: Εντός έδρας ήττα με κάτω τα χέρια για τη Ροδόπη από την Προοδευτική Περάματος

Πραγματοποιώντας πολύ κακή εμφάνιση η Ροδόπη ΄87 ηττήθηκε εντός έδρας από την Προοδευτική Περάματος με 0-3.

Η ομάδα των Ιωαννίνων ήταν μαχτική, έπαιξε παθιασμένα και έδειξε ότι θέλει περισσότερο τη νίκη, σε αντίθεση με τη Ροδόπη που πραγματοποίησε ίσως το χειρότερο της φετινό παιχνίδι. Οι φιλοξενούμενες προηγήθηκαν με 0-2 στο ημίχρονο με τέρματα των Νικολοπούλου και Ράπτη, ενώ σφράγισαν τη νίκη τους στο δεύτερο ημίχρονο με γκολ της Ντόκου.

ΡΟΔΟΠΗ 87 (Περιβολοπούλου) : Βαδάση, Κουφού, Χουτουριάδου, Μαυροπούλου, Γιαμπούρη, Ιωαννίδου (67’ Γεωργαντά), Γεωργοπούλου, Τσουκαλά (65’ Κακόψητου), Πατεράκη, Ζαχαριά, Περιβολοπούλου (78’ Αδάμου).

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Ράπτης) : Υφαντή, Τσιούρη, Αρσένη (61’ Ασλανίδου), Λέντη, Νικολοπούλου, Παπαδημητρίου(λ.τ. Σαμουηλίδου), Ντόκου (75’ σοβαρός τραυματισμός), Πελεκούδα, Ράπτη (71’ Μπισέλα), Μήττα, Σκούρου.