Γ’ Εθνική: Έβαλε τρία γκολ αλλά έφυγε ηττημένος από τη Νέα Κρήνη ο ΑΟ Θράκης

Μπορεί ο ΑΟ Θράκης να σημείωσε τρία τέρματα, ωστόσο επιστρέφει από τη Νέα Κρήνη στην Αλεξανδρούπολη χωρίς έστω έναν βαθμό στις αποσκευές του.

Η γυναικεία ποδοσφαιρική ομάδα του Έβρου βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ, αφού ο Άγιος Γεώργιος Νέας κρήνης προηγήθηκε με 1-0 χάρη στην Καλοψικάκη από το 9ο λεπτό.

Στο 34′ η Μάλαμα διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων, αλλά πριν κλείσει το ημίχρονο, στο 41′ η Καργιώτη μείωσε σε 2-1, που ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους.

Με τέρματα της Ευστρατίου στο 65′ και Μπουλγουρτζή στο 68′ ο Άγιος Γεώργιος Νέας Κρήνης προηγήθηκε με 4-1.

Ακολούθησαν στο 71′ και στο 76′ δύο απανωτά τέρματα της Κακουλίδου που μείωσε σε 4-3, αλλά η Ησαΐα στο 85′ ξανασκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό 5-3.

Η φωτογραφία είναι από αυτόν τον αγώνα και προέρχεται από το womensports.