Super League: Ήττα στις καθυστερήσεις για τους νέους της Ξάνθης στην Θεσσαλονίκη στο φινάλε του 2016

Μια νέα ακόμη ήττα την τέταρτη στα τελευταια πέντε παιχνίδια γνωρισαν στο φινάλε οι νέοι της Ξάνθης από τον ανεβασμένο Ηρακλή με 2-0 και ολοκλήρωσαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις για το 2016.

Στα πλαίσια της εξ αναβολής 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ20, τα παιδια του Κωστα Προδρομίτη, αν και δεν ήταν χειρότερα δεχτηκαν δυο γκολ μετα το 90 από τον Ηρακλή, που  πέτυχε ένα γκολ στο 91′ με πέναλτι κι άλλο ένα στις καθυστερήσεις και πήρε τους βαθμούς της νίκης φτανοντας στους 13 βαθμούς τους Ξανθιώτες.

Διαιτητες του αγώνα ήταν οι Μπαλάσας, Αγρίμης και Βάσσιου από την ΕΠΣ Μακεδονίας.

ΞΑΝΘΗ: Δεμένικος, Πεταλωτής (90′ Χαντζής), Βαφειάδης, Χασάνογλου Φειζή, Ψεμματάς (10′ λ.τρ. Παπάζογλου, Τσάπαρης, Παπαδόπουλος, Κώστας, Καπτέλι (75′ Τζιβανόπουλος), Καλογιάννης, Σαμπανίδης.