ΕΠΣ Ξάνθης: Χωρίς να μπει γκολ παίχτηκαν τα τελευταία δύο λεπτά της αναμέτρησης Άρης Πετεινού – Άρης Αβάτου

Χωρίς να αλλάξει το σκορ, που είχε διαμορφωθεί στο 1-1, έληξε η αναμέτρηση ανάμεσα στον Άρη Πετεινού και τον Άρη Αβάτου για το πρωτάθλημα της Α1 Κατηγορίας ΕΠΣ Ξάνθης.

Πρόκειται για τον αγώνα που είχε διακοπεί στις… καθυστερήσεις της αναμέτρησης μες απόφαση του διαιτητή αλλά αποφασίστηκε να συνεχιστεί από την αρμόδια Επιτροπή Πρωταθλήματος της ΕΠΣ Ξάνθης.

Με την ισοπαλία αυτή ο Αρης Αβάτου τερματίζει το 2016 μόνος στην πρώτη θέση, ξεφεύγοντας έναν πόντο από την Αναγέννηση θαλασσιάς με την οποία ισοβαθμούσε μετά τα αποτελέσματα της περασμένης Κυριακής.

Η σύνθεση του Άρη Πετεινού στο συγκεκριμένο δίλεπτο: Ζαρζακόπουλος, Δημητριάδης, Παπαδόπουλος Γρ., Χιώτης, Ρέβης, Χατζηκυριάκος, Καρύδης, Παναγιώτου, Διαμαντής, Μπουρλόγλου

Η σύνθεση του Άρη Αβάτου: Αμουτζάκης, Μιχαηλίδης, Δασκαλάκης, Παπαδιώτης, Μελισσόπουλος Μ., Βασιλειάδης Γ,. Ξανθόπουλος, Ταχτσίδης, Κοτόπουλος, Χαριτίδης, Λαζαρίδης.

Διαιτητής του… δίλεπτου αγώνα ήταν ο Τζεβελεκίδης με βοηθούς τους Κοτινούδη και Οτουζμπίρ.

Μετά από την ολοκλήρωση της 14ης αγωνιστικής και τα… δύο λεπτά στον αγώνα Άρης Πετεινού απέναντι στον Άρη Αβάτου, η βαθμολογία της Α1 Κατηγορίας ΕΠΣ Ξάνθης με την οποία ολοκληρώνεται η δράση για το 2016 και από την οποία θα ξεκινήσει το 2017 έχει ως εξής:

1. Άρης Αβάτου 35 (47-10)
2. Αναγέννηση Θαλασσιάς 34 (31-14)
3. Ηρακλής Ν. Ζυγού 26 (23-18)
4. Εχίνος Σπορ 23 (26-13)
5. Ασπίδα Ξάνθης 21 (18-15)
6. Αστέρας Μαγικού 14 (25-31)*
7.  ΑΕ Ξάνθης 13 (15-29)*
8. Νέστος Κύρνου 12 (15-37)