ΕΠΣ Έβρου: Μεγάλες εκπλήξεις στην κορυφή στους τρεις ομίλους της Β’ Κατηγορίας! Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες…

ΕΠΣ Ξάνθης: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της Γ’ Κατηγορίας
19 Δεκεμβρίου 2016 / 09:20
ΕΠΣ Θράκης: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της Β’ Κατηγορίας
19 Δεκεμβρίου 2016 / 10:20

ΕΠΣ Έβρου: Μεγάλες εκπλήξεις στην κορυφή στους τρεις ομίλους της Β’ Κατηγορίας! Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες…

 

Με τους αγώνες της 10ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Έβρου.

Στον Νοτιο ομιλο που γίνεται τρομερή μάχη η Νίκη Απαλού ηττήθηκε στο ντερμπι από την Νίψα που πλησίασε στους 2 ναθμούς, όπως ηττήθηκε και ο Ατρόμητος Άβαντα από το αδύνατο Μοναστηράκι και έχασε την ευκαιρία να περάσει μόνος στην κορυφή. Στον Κεντρικό Όμιλο το πρωτάθλημα απέκτησε ενδιαφερον μετα την ηττα στο ντερμπι του Ορφέα Σοφικού από τον Ακρίτα Δαδιάς  και την νίκη του Ελληνοχωρίου, ενώ τέλος στον Βορειο η ΠΑΕ Ριζίων νίκησε στο σούπερ ντερμπι το Νεοχωρι (θυμηθείτε ΕΔΩ) και αποσπάστηκε 3 βαθμούς από τους αντιπάλους τους.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Β’ ΕΠΣ ΈΒΡΟΥ – ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (10η Αγωνιστική)
ΑΟ Δορίσκου − ΑΕ Ν. Χιλής 4-0
ΑΟ Μοναστηρακίου − Ατρόμητος Άβαντα 3-2
Νίκη Απαλού − Π.Α.Ε Νιψας 0-2
Ασπίδα Βρυσούλας − ΑΟ Μάκρης 2-0
Α.Ο.Αγνάντια (Κ20 Εθνικός Αλ.)- ΑΕΚ Έβρου 1-2
Α.Ο.Καππαδοκών − ΑΟ Αρίστεινου 2-2
Ρεπό: Α.Ο. Μαΐστρου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Νίκη Απαλού 22 (22-11)*
2. Ατρόμητος Άβαντα 20 (17-7)
-. Π.Α.Ε Νιψας 20 (22-2)*
4. ΑΟ Μαΐστρου 18 (24-16)*
5. ΑΟ Μάκρης 15 (12-12)*
6. ΑΕ Ν. Χιλής 14 (22-23)
-. ΑΟ Αρίστεινου 14 (15-12)*
-. ΑΕΚ Έβρου 14 (19-16)*
9. ΑΟ Μοναστηρακίου 11 (15-28)
10. ΑΟ Δορίσκου 10 (21-18)*
-.Ασπίδα Βρυσούλας 10 (14-22)*
12. ΑΟ Καππαδοκών 2 (5-22)*
13.ΑΟ Αγνάντια (Κ20 Εθνικός) 1 (8-27)*

* Με αστερίσκο οι ομαδες που έκαναν το ρεπό τους
Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (10η Αγωνιστική)
AΟ Τυχερού − Πυρσός Σιδηρούς 3-1
Δόξα Δόξας − ΟΦΙ Ισαακίου 4-1
Άρης Πραγγίου (K20 ΑΕΔ) − Ένωση Λυκόφης Κορνοφωλιάς 0-0
Θύελλα Παλιουρίου − Δόξα Ελληνοχωρίου 1-4
Ακρίτας Δαδιάς − Ορφέας Σοφικού 2-1
Αναγέννηση Μεταξάδων − Ένωση Κυανής Ασβεστάδων 0-3 α.α.
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ορφέας Σοφικού 25 (22-6)
2. Δόξα Ελληνοχωρίου 22 (18-10)
3. Ακρίτας Δαδιάς 21 (22-12)
4. Ένωση Λυκόφης Κορνοφωλιάς 20 (24-10)
5. Ένωση Κυανής Ασβεστάδων 19 (25-10)
6. Δόξα Δόξας 16 (21-15)
7. Άρης Πραγγίου (Κ20 ΑΕΔ) 14 (17-16)
-. ΟΦΙ Ισαακίου 14 (22-22)
9. AΟ Τυχερού 11 (20-16)
10.Πυρσός Σιδηρούς 5 (11-25)
11. Θύελλα Παλιουρίου 4 (9-39)
12.Αναγέννηση Μεταξάδων (αποχώρησε)
Β’ ΕΠΣ ΈΒΡΟΥ – ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (10η Αγωνιστική)
Δόξα Ορεστιάδας − Π.Α.Ε. Πενταλόφου 0-3
Ένωση Οινόης − Θύελλα Κυπρίνου 1-1
Ασπίδα Θουρίου − Ομόνοια Φυλακίου 4-1
Π.Α.Ε. Ριζίων − ΑΟ Νεοχωρίου 2-1
Ορφέας Δικαίων − Ακρίτας Ορμενίου 0-1
Δόξα Στέρνας − Ηρακλής Σαγήνης 2-3
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΠΑΕ Ριζίων 28 (22-8)
2. ΑΟ Νεοχωρίου 25 (39-9)
3. ΠΑΕ Πενταλόφου 20 (16-8)
4. Θύελλα Κυπρίνου 18 (17-12)
5. Ακρίτας Ορμενίου 17 (22-20)
6. Ένωση Οινόης 15 (16-11)
7. Δόξα Ορεστιάδας 11 (17-21)
8. Ασπίδα Θουρίου 10 (10-12)
-. Ηρακλής Σαγήνης 10 (15-21)
10. Δόξα Στέρνας 7 (12-21)
11.Ορφέας Δικαίων 6 (8-25)
12. Ομόνοια Φυλακίου 3 (8-34)

Σχόλια

comments

Comments are closed.