Α2 Ανδρών: Άγγιξε τη νίκη ο Άθλος Ορεστιάδας στους Αμπελόκηπους αλλά λύγισε στην… παράταση του τάι μπρέικ

Με έναν πόντο στις αποσκευές του επιστρέφει ο Άθλος από τους Αμπελόκηπους της Θεσσαλονίκης στην Ορεστιάδα. Η ομάδα του Έβρου βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε να προηγηθεί με 2-1, ισοφαρίστηκε όμως και τελικά λύγισε στο τάι μπρέικ που ήταν δραματικό και κρίθηκε στους 20 νικηφόρους πόντους.

Ο ΑΣ Ελπίς κατέκτησε το πρώτο σετ με 25-19. Ο Άθλος γύρισε το παιχνίδι παίρνοντας τα δυο επόμενα, αμφότερα γεμάτα, με 21-25 και 23-25. Εξασφάλισε έτσι έναν πόντο και  άρχισε να κρυφοκοιτάζει ακόμα και για το τρίποντο.

Ωστόσο η Ελπίδα πήρε το τέταρτο σετ εύκολα με 25-14, ισοφάρισε σε 2-2 και έστειλε το ματς σε τάι μπρέικ. Αυτό ήταν δραματικό, είχε πολλές ανατροπές αλλά κατέληξε με 20-18 στην ομάδα της Θεσσαλονίκης.