Με τους αγώνες της 7ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Έβρου.
Στον Νοτιο ομιλο που γίνεται τρομερή μάχη η Νίκη Απαλού μετα την νεα νίκη της βρίσκεται μόνη στην πρωτη θέση, στον Κεντρικό Όμιλο η Δόξα Ελληνοχωρίου που σκονταψε με τον Πυρσό Σιδηρούς απέκτησε συγκάτοικο το Σοφικού που νίκησε ανευ αγωνα τους Μεταξάδες, ενώ τέλος στον Βορειο η ΠΑΕ Ριζίων και το Νεοχωρι βρίσκονται στην κορυφή του πίνακα της βαθμολογίας μετα τις νέες νίκες τους.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Β’ ΕΠΣ ΈΒΡΟΥ – ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (7η Αγωνιστική)
ΑΕ Ν. Χιλής − Α.Ο. Μαΐστρου 3-6
Νίκη Απαλού − Ασπίδα Βρυσούλας 4-1
ΑΟ Μοναστηρακίου − Α.Ο.Αγνάντια (Κ20 Εθνικός Αλ.) 2-1
ΑΟ Δορίσκου Α.Ο.Καππαδοκών 4-1
Ατρόμητος Άβαντα − ΑΟ Αρίστεινου 2-0
Π.Α.Ε Νιψας − ΑΕΚ Έβρου 3-0
Ρεπό: ΑΟ Μάκρης
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Νίκη Απαλού 16 (17-6)*
2. ΑΟ Μαΐστρου 15 (20-13)
3. Ατρόμητος Άβαντα 14 (9-2)
4. ΑΕ Ν. Χιλής 13 (17-13)
5. ΑΟ Μάκρης 12 (9-5)*
6. Π.Α.Ε Νιψας 11 (15-2)*
7. ΑΟ Αρίστεινου 10 (9-8)
8. ΑΕΚ Έβρου 8 (10-11)*
9. ΑΟ Μοναστηρακίου 7 (9-20)
-. ΑΟ Δορίσκου 7 (14-13)*
11.Ασπίδα Βρυσούλας 4 (9-16)*
12. ΑΟ Καππαδοκών 1 (3-16)*
-.ΑΟ Αγνάντια (Κ20 Εθνικός) 1 (5-21)
* Με αστερίσκο οι ομαδες που έκαναν το ρεπό τους
Β’ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ – ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (7η Αγωνιστική)
Ένωση Κυανής Ασβεστάδων − Άρης Πραγγίου (Κ20 ΑΕΔ) 4-1
Δόξα Δόξας − Θύελλα Παλιουρίου 4-0
AΟ Τυχερού − Ακρίτας Δαδιάς 1-2
Αναγέννηση Μεταξάδων − Ορφέας Σοφικού 0-3 α.α.
Πυρσός Σιδηρούς − Δόξα Ελληνοχωρίου 0-0
ΟΦΙ Ισαακίου − Ένωση Λυκόφης Κορνοφωλιάς 4-2
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Ορφέας Σοφικού 19 (12-2)
-. Δόξα Ελληνοχωρίου 19 (11-2)
3. Ακρίτας Δαδιάς 15 (16-6)
4. Ένωση Λυκόφης Κορνοφωλιάς 13 (15-6)
5. Ένωση Κυανής Ασβεστάδων 12 (18-7)
6. ΟΦΙ Ισαακίου 11 (14-14)
7. Άρης Πραγγίου (Κ20 ΑΕΔ) 9 (12-12)
-. Δόξα Δόξας 9 (12-12)
9. AΟ Τυχερού 7 (14-11)
10.Πυρσός Σιδηρούς 5 (8-15)
11. Θύελλα Παλιουρίου 1 (4-29)
12.Αναγέννηση Μεταξάδων (αποχώρησε)
Β’ ΕΠΣ ΈΒΡΟΥ – ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ (7η Αγωνιστική)
Π.Α.Ε. Πενταλόφου − Π.Α.Ε. Ριζίων 0-1
Ασπίδα Θουρίου − Ορφέας Δικαίων 2-0
Ένωση Οινόης − Δόξα Στέρνας 2-0
Δόξα Ορεστιάδας − Ηρακλής Σαγήνης 1-4
Θύελλα Κυπρίνου − Ακρίτας Ορμενίου 2-2
Ομόνοια Φυλακίου − ΑΟ Νεοχωρίου 0-7
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΠΑΕ Ριζίων 19 (17-7)
-. ΑΟ Νεοχωρίου 19 (29-5)
3. Θύελλα Κυπρίνου 14 (14-8)
-. Ένωση Οινόης 14 (15-8)
5. ΠΑΕ Πενταλόφου 13 (12-8)
6. Ακρίτας Ορμενίου 11 (17-13)
7. Δόξα Στέρνας 7 (7-12)
-. Δόξα Ορεστιάδας 7 (11-16)
9. Ασπίδα Θουρίου 5 (6-11)
10.Ηρακλής Σαγήνης 4 (7-14)
11. Ορφέας Δικαίων 3 (4-18)
-. Ομόνοια Φυλακίου 3 (6-25)