Α2 Γυναικών: Εντός έδρας ήττα για τη Νίκη Αλεξανδρούπολης μετά από δραματικό παχνίδι

Μετά από δραματικό παιχνίδι που ολοκληρώθηκε λίγο πριν τις έντεκα το βράδυ καθώς χρειάστηκε να παιχτούν πέντε σετ, η Νίκη Αλεξανδρούπολης ηττήθηκε από τον ΜΑΣ Νέα Γενιά. Ωστόσο πήρε έστω έναν βαθμό, σε ένα ματς που αρχικά έδειχνει χαμένο.

Οι φιλοξενούμενες ξεκίνησαν πιο δυνατά αλλά και πιο προσεκτικές στα κρίσιμα σημεία των πρώτων δύο σετ, τα οποία και κατέκτησαν με 19-25 και 20-25. Τα κορίτσια του Γιάννη Ανδρεάδη κατάφεραν όμως να αντιδράσουν.

Αρχικά μείωσαν το σκορ κατακτώντας το τρίτο σετ με 25-18 και στην συνέχεια ισοφάρισαν παίρνοντας μετά από δραματικό παιχνίδι το τέταρτο με 25-23 και εξασφαλίζοντας έτσι τουλάχιστον έναν πόντο.

Δεν μπόρεσαν όμως οι Εβρίτισσες να ολοκληρώσουν την ανατροπή. Στο τάι μπρέικ οι φιλοξενούμενες μπήκαν από την αρχή πιο αποφασισμένες, το πήραν με 6-15 και επιστρέφουν από την Αλεξανδρούπολη με δυο βαθμούς στις αποσκευές τους.