Συγκλονιστικό φιλικό «Ελ Θράκικο» με 5 γκολ σε ένα ημίχρονο από Κ19 Πανθρακικού και Κ17 Ξάνθης

Συγκλονιστικό σε εξέλιξη και αρκετά θεαματικό ήταν το φιλικό «Ελ Θράκικο» ανάμεσα στα αναπτυξιακά τμήματα Κ19 του Πανθρακικού και Κ17 της Ξάνθης, που μετέχουν στα αντίστοιχα ηλικιακά αναπτυξιαξά πρωταθλήματα της Football και Super League αντίστοιχα.

Για την ακρίβεια βέβαια, το πρωτάθλημα Κ19 της Football league ακόμα δεν έχει ξεκινήσει και είναι άγνωστο αν και πότε θα συμβεί αυτό, ενώ αυτό της Super League ως γνωστόν διεκόπη το τελευταίο δεκαήμερο για τους γνωστούς λόγους.

Στο αγωνιστικό μέρος, οι δυο ομάδες πρόσφεραν πλούσιο θέαμα και δυνατές συγκινήσεις, ειδικά στο δεύτερο μέρος. Μετά από ένα άσφαιρο πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο τα δίχτυα πήραν φωτιά αφού επετεύχθησαν πέντε τέρματα.

Τελικός νικητής του «Ελ Θράκικο» αναδείχθηκε η Κ19 του Πανθρακικού που νίκησε με 3-2 την Κ17 της Ξάνθης. περισσότερες λεπτομέρειες, πλούσιο ρεπορτάζ και φωτορεπορτάζ σε λίγο…