Α2 Γυναικών: Άλλη μια νίκη για τη Νίκη Αλεξανδρούπολης και μάλιστα με σπουδαία ανατροπή

Μια ακόμη εντός έδρας νίκη μετά απο εκείνη με τη ΧΑΝΘ πρόσθεσε στο ενεργητικό της η Νίκη Αλεξανδρούπολης έναντι του Λαγκαδά με 3-2 σετ.

Η ομάδα του Γιάννη Ανδρεάδη  προερχόμενη απο τη ήττα της την προηγούμενη εβδομάδα στη Θεσσαλονίκη, μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι θέλοντας τη νίκη τόσο για την ίδια όσο και για το πλήθος κόσμου που παρακολουθούσε την αναμέτρηση στις κερκίδες (αρκετοί απο τους οποίους παρέμειναν μετά το θρίλερ των πέντε σετ στο ματς του Εθνικού με την Κηφισιά για την Volley League).

O αγώνας ξεκίνησε με φυσιολογική καθυστέρηση και στο πρώτο σετ βρέθηκε εύκολα μπροστά η ομάδα της Αλεξανδρούπολης με 25-12 αλλά στα επόμενα δύο ο Λαγκαδάς πήρε το παιχνίδι πάνω του παίρνοντας το προβάδισμα αφού τα κατέκτησε με 20-25 και 14-25. Η Νίκη αποδείχθηκε ωστόσο πολύ ”σκληρή για να πεθάνει” και με ανατροπή κατάφερε να πάρει τελικά τη νίκη και τους πολύτιμους πόντους στο βαθμολογικό πίνακα, κατακτώντας το τάι μπρέικ με 15-12.