ΕΠΣ Έβρου: Τα αποτελέσματα στους νοκ άουτ αγώνες της γ’ φάσης του Κυπέλλου

Πραγματοποιήθηκαν το απόγευμα της Τετάρτης οι αγώνες της τρίτης φάσης του Κυπέλλου ΕΠΣ Έβρου αλλά μόνο στον Νότιο Όμιλο, αφού αυτοί του Βορείου Ομίλου ως γνωστόν αναβλήθηκαν για την επόμενη εβδομάδα λόγω… έλλειψης διαιτητών.

Ο πρόωρος τελικός ανάμεσα στην Ένωση Άνθειας Αριστείνου και τον περσινό κυπελλούχο Έβρο Σουφλίο, το περσινό ζευγάρι των φιναλίστ δηλαδή, κρίθηκε στα πέναλτι ενώ στην παράταση κρίθηκε το ματς Ιπποκράτης – Ποντιακός.

Το έτερο ιστορικό ντέρμπι ανάμεσα σε Εθνικό Αλεξανδρούπολης και Άλεξ στο “Φώτης Κοσμάς”, είχαμε νίκη με 1-0 του Εθνικού με τέρμα που επετεύχθη στο τέλος του 90λέπτου. Με γκολ στο τέλος κρίθηκε και το Νίκη Απαλού – Ν. Χιλή,

Συνοπτικά τα αποτελέσματα στους έξι νοκάουτ αγώνες της Τετάρτης από τον Νότιο Όμιλο (οι ομάδες που νίκησαν προκρίθηκαν στην επόμενη φάση):

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ (Γ΄ ΦΑΣΗ – ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ)

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Αλεξ   1-0

Νίκη Απαλού – ΑΕ Ν. Χιλής   0-1

Θράκη Φερών – ΑΟ Μαΐστρου  4-1

ΠΑΕ Νίψας – ΑΟ Δορίσκου  2-3

Ιπποκράτης – Ποντιακός  3-1   (παράταση, 1-1 κανονική διάρκεια αγώνα)

Ένωση Άνθειας Αριστείνου – Έβρος Σουφλίου  4-2 (πέναλτι, 1-1 παράταση και κανονικός αγώνας)