A2 Γυναικών: Πρώτη ήττα στην Θεσσαλονίκη για την Νίκη Αλεξανδρούπολης

Την πρώτη της ήττα στο πρωταθλημα γνώρισε για την 2η αγωνιστική της Α2 γυναικών η Νίκη Αλεξανδρούπολης από τον Ναύαρχο Βότση με 3-1 σετ.

Η Νίκη Αλεξανδρούπολης κουρασμένη από το ταξίδι στην Θεσσαλονίκη δεν μπήκε καλά στο πρωτο σετ και ηττήθηκε με 25-19. Στο δεύτερο σετ βρήκε ρυθμό και με καλή υποδοχή και σωστές επιλογες στην επίθεση πήρε ανετα το σετ με 16-25.

Στο τρίτο σετ κρίθηκαν όλα όπου η Νικη αν και βρεθηκε κοντα στην κατάκτησή του προηγούμε 12-20 καταφερε και … ηττήθηκε με 26-24. Στο τέταρτο σετ αν και η ψυχολογία έπεσε από το χαμένο σετ η Νίκη πάλεψε αλλα ηττήθηκε και πάλι στις λεπτομέρειες με 25-22 και επιστρέφει στον Έβρο χωρίς βαθμό μένοντας στους 3 που είχε από την νίκη με την ΧΑΝΘ.

Τα σετ: 25-19, 16-25, 26-24, 25-22)