Γ΄ Εθνική: Ήττα ΓΑΣ στην Καβάλα με έντονο επιθετικό πρόβλημα

Σε ένα πολύ κακό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες, ο ΓΑΣ Κομοτηνή ηττήθηκε στην Καβάλα από την Αγία Βαρβάρα με 50-41, ισοβαθμεί πλέον με την ομάδα της Καβάλας μένοντας στη μία νίκη και αν και είναι νωρίς δείχνει ότι θα είναι στο γκρουπ των ομάδων που θα παλέψουν για την παραμονή στην κατηγορία.

Οι δύο ομάδες ήταν στο μεγαλύτερο διάστημα κοντά στο σκορ, καθώς και οι δύο δεν μπορούσαν να βρουν λύσεις για να φτάσουν η καθεμιά στο καλάθι της άλλης. Το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με σκορ 12-10, ενώ στο δεύτερο δεκάλεπτο η Αγία Βαρβάρα κατάφερε να προηγηθεί με 25-16, για να κλείσει το πρώτο ημίχρονο με σκορ 27-21.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο ΓΑΣ μείωσε σε 33-30, όμως και πάλι η Αγία Βαρβάρα αντέδρασε και έκλεισε την τρίτη περίοδο μπροστά με 38-32. Στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα της Καβάλας διατηρούσε διαφορές 5-7 πόντων και δύο λεπτά πριν το τέλος ανέβασε τη διαφορά σε διψήφιο νούμερο (47-37) φτάνοντας στο τελικό 50-41.

Δεκάλεπτα: 12-10, 27-21 (ημίχρονο), 38-32, 50-41 (τελικό αποτέλεσμα)

Διαιτητές: Ντόγκας-Χατζηχαρίσης

Αγία Βαρβάρα (Καμαράκης): Σαμαράς 12 (3), Μητρούλης 7 (1), Ζωτίδης, Δάτσης 8, Δανίκας 10 (1), Ντάτσης 2, Παπακωνσταντίνου 10 (2), Φασουλάς 1, Σκοπίδης.

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Καραγιώργος, Σκεμπή 7, Χατζηδημητρίου 7, Καναράς 7 (1), Σιμάκης 6, Καλατζής 7 (1), Π. Καραμπέκης 7 (1), Χαλίλ.