Αναμενόμενη ήττα για τους Κύκλωπες απέναντι στην πρωτοπόρο ΧΑΝΘ

Την τέταρτη σερί ήττα τους αν και είχαν πολύ δύσκολο πρόγραμμα γνώρισαν οι Κύκλωπες στο “Μιχάλης Παρασκευόπουλος” για το πρωτάθλημα του βορείου ομίλου της Α2 Ανδρών, καθώς ηττήθηκαν στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής απ’ την ΧΑΝΘ με 21-32.

Στα πρώτα 15 λεπτά, με όπλο την σκληρή άμυνα και την πίεση οι Κύκλωπες ληταν κοντά στο σκορ, αλλά στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν μια διαφορά και να πάνε στο ημίχρονο προηγούμενοι με 16-9.

Οι παίκτες του Ηλία Τάρε αν και προσπαθησαν δεν μπορεσαν να αντισταθούν στην ανωτερότητα των αντιπάλων τους και ηττήθηκαν με 21-32.

ΚΥΚΛΩΠΕΣ (Τάρε): Επιτρόπου, Καραβασίλης, Ξηρόπουλος, Χαραλαμπίδης, Κωστόπουλος Β., Κωστόπουλος Ι. 4, Τζίνεβης 5, Θεοδώρου 3, Λιόντος, Ιβόσεβιτς, Μπασδάνης 1, Πιστόλας 6, Χαριτούδης (2), Δρίτσικας

ΧΑΝΘ (Τσολακος): Ευαγγελόπουλος, Τσιρογιάννης 3, Σαριπανίδης 3, Παπαδόπουλος 2, Δέγλος 3, Πλατής 1, Βαγδιάδης 1, Ιωαννίηδς, Παπαδόπουλος Α. 3, Στίγγας 4, Τσαμίτρος, Αργυρίου 6, Παπαβασίλης 2, Μπόλας 2, Τσαγκαράκης, Στόγιας 2