Super League: Πήραν βαθμό στο φινάλε οι εφήβοι της Ξάνθης εναντίον του Ηρακλή στην Θεσσαλονίκη

Σε αγώνα που έγινε στην Μίκρα Θεσσαλονίκης οι έφηβοι της Ξάνθης του Κώστα Μπεδρελή πηραν ισοπαλία με 2-2  από τον Ηρακλή με γκολ στο φινάλε.

Μετά το αποτέλεσμα αυτό η Ξάνθη έχει 4 βαθμούς και ο Ηρακλής 3 βαθμούς με ισάριθμες ισοπαλίες.

Στα του αγώνα  οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στα μέσα του α’ ημιχρόνου με τους ξανθιώτες να χάνουν πέναλτι λίγο πριν το φινάλε του διαστήματος αυτού, ενώ νωρίς στην επανάληψη ήρθε η ισοφάριση για την Ξάνθη με το όμορφο φάουλ του Δουλγέρη.

Ο Ηρακλής πήρε και πάλι το προβάδισμα στο 55′ αλλά το τελικό 2-2 διαμορφώθηκε από το γκολ του Ζουμπουλίδη στο φινάλε του αγώνα.

ΞΑΝΘΗ: Ζουρνατζίδης, Τριανταφύλλου, Λεωντσάκος, Τηλαβερίδης Ι. (65’ Θυμιάνης), Θεοφυλάκης, Μελιόπουλος, Δουλγέρης, Γκασιμπαγιαζίδης (65’ Ζώτος), Σουλεϊμάν Οκάν, Ζουμπουλίδης, Ιωάννου (65’ Τσιλιγγίρης, 85’ Γράβας).