Την 5η θέση στο Πανελλήνιο Παγκορασίδων κατέκτησαν οι Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης! Πρωταθλήτρια η Προσοτσάνη!!!

Την πέμπτη θέση κατέκτησαν οι Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παγκορασίδων, που διεξήχθη στην Δράμα. Νωρίτερα, το πρωί του Σαββάτου, στον αγώνα για την πέμπτη θέση, οι Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης κέρδισαν με 22-18 την Πυλαία. Η ομάδα του έβρου έχασε την τετράδα και το μετάλλιο στη διαφορά τερμάτων.

Η διοργάνωση ολοκληρώθηκε τιο μεσημέρι του Σαββάτου με τον Αθλητικό Όμιλο Προσοτσάνης να κατακτά τον τίτλο, κυριαρχώντας από το πρώτο λεπτό στον τελικό του πανελλήνιου πρωταθλήματος, με την διαφορά να φτάνει μέχρι και τα 14 τέρματα.Η Νέα Ιωνία δεν μπόρεσε να αντιδράσει σε κανένα σημείο του αγώνα. Δίκαια ο Α.Ο. Προσοτσάνης στέφτηκε πρωταθλητής με τελικό αποτέλεσμα 33-25.

Στον μικρό τελικό, μετά από ένα όμορφο και δυνατό παιχνίδι ο Εθνικός Κοζάνης κέρδισε τον Φαίακα Κέρκυρας 27-24, κατακτώντας την 3η θέση.