LIVE από την Κομοτηνή ο δεύτερος ημιτελικός του φάιναλ φορ: Θύελλα Φερών – Αστέρας Καβάλας

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη του δεύτερου ημιτελικού του Final Four του πρωταθλήματος ανδρών της ΕΚΑΣΑΜΑΘ, ανάμεσα στη Θύελλα Φερών και τον Αστέρα Καβάλας. Ο Γιάννης Παπαδόπουλος βρίσκεται στο κλειστό της Κομοτηνής και μεταφέρει όλα όσα συμβαίνουν…..

Ώρα 19:55 Καλησπέρα και πάλι από το κλειστό της Κομοτηνής. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον δεύτερο ημιτελικό του πρωταθλήματος ανάμεσα στη Θύελλα Φερών και τον Αστέρα Καβάλας.

Ώρα 19:58 Ο Πανσερραϊκός έγινε η πρώτη ομάδα που πέρασε στο μεγάλο τελικό, νικώντας με 68-57 τον Αρίωνα Ξάνθης. Θυμηθείτε το live του αγώνα κάνοντας κλικ ΕΔΩ.

Ώρα 20:05 Φυσικά και θα υπάρξει καθυστέρηση στο τζάμπολ του αγώνα, ο οποίος αναμένεται να ξεκινήσει περίπου στις 20:30.

Ώρα 20:10 Η Θύελλα Φερών έκανε τη μεγάλη έκπληξη και σπάζοντας την έδρα των Τιτάνων Δράμας στο τελέυταίο παιχνίδι (58-72, 72-56, 61-51) πέρασε στην τετράδα του πρωταθλήματος. Μάλιστα είναι η μοναδική ομάδα που ήρθε εδώ κάνοντας break.

Ώρα 20:20 Ο Αστέρας Καβάλας είναι το μεγάλο φαβορί για την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Έφτασε εδώ με δύο πολύ εύκολες νίκες επί του Παγγαίου (99-60, 84-55) και θέλει να πετύχει αυτό που δεν κατάφερε πέρσι. Ήδη έχει κατακτήσει στο ίδιο γήπεδο το κύπελλο.

Ώρα 20:25 Διαιτητές της αναμέτρησης είναι ο Δημήτριος Μπήτης, αξιολογημένος διαιτητής Α1 Ανδρών και ο Αθανάσιος Ντούρας, αξιολογημένος διαιτητής Α2 Ανδρών.

Ώρα 20:30 Πεντάδες. Για τη Θύελλα ξεκινάνε οι Δαβουδάνης, Μόκαλης, Καραμπεάζης, Σονωβίδης και Μπερμέρης. Για τον Αστέρα οι Μαρκόπουλος, Αθανασιάδης, Παπαδόπουλος, Μύζιου και Μπακιρτζής.

‘Ωρα 20:37 Τέσσερα λεπτά στο παιχνίδι, Θύελλα Φερών – Αστέρας Καβάλας 2-7.

Ώρα 20:40 Ακόμα τέσσερα λεπτά στο παιχνίδι και ο Αστέρας προηγείται με 2-9. Τάιμ άουτ για τη Θύελλα Φερών.

Ώρα 20:49 Τέλος της πρώτης περιόδου, με τον Αστέρα να προηγείται με 8 πόντους, ελέγχοντας το ρυθμό του παιχνιδιού. Αποτέλεσμα πρώτης περιόδου: Θύελλα Φερών – Αστέρας Καβάλας 7-15.

Ώρα 20:58 Πέντε λεπτά για το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, Θύελλα Φερών – Αστέρας Καβάλας 17-27.

Ώρα 21:03 Ακόμα τρία λεπτά για το τέλος του ημιχρόνου, Θύελλα Φερών – Αστέρας Καβάλας 22-29.

Ώρα 21:08 Η Θύελλα είναι μαχητική και μειώνει σε 28-30, 1΄36΄΄ πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Ώρα 21:12 Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με τη Θύελλα να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 5 πόντους, όμως να είναι άκρως μαχητική απέναντι στο μεγάλο φαβορί και να δείχνει ότι θα παλέψει μέχρι το τέλος. Αποτέλεσμα ημιχρόνου: Θύελλα Φερών – Αστέρας Καβάλας 28-33.

Ώρα 21:30 Πέντε λεπτά για το τέλος της τρίτης περιόδου, Θύελλα Φερών – Αστέρας Καβάλας 37-40.

Ώρα 21:33 3΄51΄΄ για το τέλος της τρίτης περιόδου, Θύελλα Φερών – Αστέρας Καβάλας 37-44. Τάιμ άουτ για τη Θύελλα.

Ώρα 21:46 Τέλος της τρίτης περιόδου, με τη διαφορά να παραμένει στους 5 πόντους. Αποτέλεσμα τρίτου δεκαλέπτου: Θύελλα Φερών – Αστέρας Καβάλας 44-49.

Ώρα 21:53 Μεγάλη μάχη στην Κομοτηνή. Θύελλα Φερών – Αστέρας Καβάλας 48-52. Ακόμα 7 λεπτά.

Ώρα 21:57 Ακόμα 5 λεπτά για το τέλος, Θύελλα Φερών – Αστέρας Καβάλας 49-56.

Ώρα 21:59 4΄05΄΄ για το τέλος, Θύελλα Φερών – Αστέρας Καβάλας 52-56. Τάιμ άουτ για τον Αστέρα.

Ώρα 22:01 3΄16΄΄ για το τέλος και ο Αστέρας ανεβάζει το σκορ στους 8 πόντους. 52-60 και τάιμ άουτ για τη Θύελλα.

Ώρα 22:05 Ακόμα δύο λεπτά στο παιχνίδι, Θύελλα Φερών – Αστέρας Καβάλας 54-60.

Ώρα 22:07 Τελευταίο λεπτό του αγώνα, Θύελλα Φερών – Αστέρας Καβάλας 58-63. Τάιμ άουτ για τον Αστέρα.

Ώρα 22:09 30 δευτερόλεπτα για το τέλος και το σκορ είναι 58-65. Η Θύελλα έβγαλε την πρώτη άμυνα μετά το τάιμ άουτ, όμως έκανε βιαστική επίθεση και ο Αστέρας στη συνέχεια ευστόχησε.

Ώρα 22:11 24 δευτερόλεπτα για το τέλος, Θύελλα Φερών – Αστέρας Καβάλας 60-65. Τάιμ άουτ και πάλι για τον Αστέρα.

Ώρα 22:15 Τέλος του παιχνιδιού, με τη Θύελλα να παλεύει μέχρι το τέλος, όμως να λυγίζει και να μένει εκτός μεγάλου τελικού. Τελικό αποτέλεσμα: Θύελλα Φερών – Αστέρας Καβάλας 60-67.

Σας ευχαριστούμε που ήσασταν κοντά μας. Αύριο ζωντανά στος 18:00 ο μικρός τελικός και στις 20:00 ο μεγάλος τελικός του πρωταθλήματος.